Zmiany na świecie

Zmiany na świecieEuropa stała się dość niebezpiecznym miejscem. Wie o tym każdy kto w miarę regularnie śledzi fakty dotyczące polityki oraz zamachów terrorystycznych.

Niemal każdego miesiąca stajemy się świadkami nowych zamachów, o czym skwapliwie informują newsy online. Czasami są to tylko podejrzenia, a czasami dziennikarze z całego świata informują o dużej ilości zabitych osób. Jest to niezwykle smutne, a jednocześnie niepokojące zjawisko. Osoby zbierające informacje o tym co dzieje się na ulicach światowych metropolii prognozują, że może być jeszcze gorzej. Dzisiaj nie myślimy już tyle o sytuacji na światowych gospodarkach, o polityce zagranicznej naszego państwa i ruchach nacjonalistycznych, co o zamachowcach atakujących Europejczyków w biały dzień… Dzięki Internetowi mogą się łatwo kontaktować, co czyni ich niedostępnymi dla organów ścigania.

Symbol zmian technologicznych

 

Na całego szczęście w sieci można również znaleźć rozrywkę oraz sposobność do nauki, więc nie jest ona tylko miejscem, gdzie rodzą się złe pomysły. Jesteśmy uzależnieni coraz mocniej od Internetu, więc niemal codziennie miliony osób na całym świecie spędza w nim większość swojego czasu. I niezależnie od tego czy czytają newsy online, czy też zapisują się webinary, użytkownicy sieci nie wyobrażają sobie życia bez niej. W końcu to internet umożliwia pracę na odległość i dostęp do wszystkich informacji. Niektóre osoby nawet szkolą się przez sieć i uczą nowych języków. Darmowa wiedza uzyskana za pomocą Internetu bywa pomocna w prawdziwym życiu, dlatego nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej samodzielne i rozwinięte. Wiedza jest obecnie łatwa do pozyskania, ale trzeba tego chcieć.

Wirtualny świat nie powinien zastępować „realu”

 

Niestety wiele osób wybiera rozrywkę w życiu, więc woli nieustannie grać w gry online. Są one kuszące i bardzo atrakcyjne wizualnie, więc grają w nie zarówno dorośli, jak i dzieci. Niestety samo granie nie pomoże nam w rozwoju i kształtowaniu świadomości. Tak samo jak przebywanie wyłącznie w sieci nie pozwoli nam w pełni żyć. Internet jest najwspanialszym wynalazkiem ludzkości, jednak nie powinien zastępować normalnej rzeczywistości. A to niestety zdarza się nawet dorosłym, którzy są za bardzo znudzeni pracą i własną codziennością, więc wybierają darmowy zapychacz czasu zamiast szukania sposobu na zmianę swojego życia.