Zalety farby antykorozyjnej

Producenci farb oferują nam dzisiaj farby o różnych właściwościach. Są one przeznaczone do malowania różnych powierzchni. Do tych, które wybierane są naprawdę bardzo często należą farby przeznaczone do malowania powierzchni metalowych. Farby do metalu muszą mieć szczególne właściwości.

Muszą zabezpieczać metalowe elementy przed utlenianiem się czyli przed rdzą. Jaką farbę wybrać do malowania metalowych powierzchni?

Rodzaje farb do metalu

Na rynku do wyboru są:
• farby dekoracyjne. Należą do nich farby ftalowe, chlorokauczukowe farby rozpuszczalnikowe, epoksydowe;
• farby podkładowe antykorozyjne;
• podkładowe.

Gdy chcemy wyjątkowo dobrze zabezpieczyć metalowe elementy przed korozją, powinniśmy wybrać farbę antykorozyjną.
Zalety farby antykorozyjnych

Farba antykorozyjna różni się trochę swoim składem od innych rodzajów farb przeznaczonych do malowania metalowych powierzchni. Dodawane są do niej składniki, które nie tylko sprawiają, że zwiększa się jej przyczepność, ale przede wszystkim składniki, które mają utrudniać wystąpienie rdzy na metalowych elementach. Na rynku są farby antykorozyjne o właściwościach farby podkładowej oraz farby antykorozyjne dekoracyjne. Do tych ostatnich dodaje się barwniki. Dzięki temu malowana powierzchnia od razu po zakończeniu malowania zyskuje kolor.

Jak nanosić farbę antykorozyjną?

Zależy to od tego, jak duże są skupiska rdzy na elementach, które zamierzamy malować. Gdy jest ich niewiele, nie ma potrzeby ich usuwania przed malowaniem. Farba antykorozyjna może zostać naniesiona bezpośrednio na rdzę. Dzięki temu proces malowania zakończymy szybciej. Farbę antykorozyjną można nanosić pędzlem, wałkiem lub pistoletem natryskowym. Dobór narzędzia uzależniony jest od wielkości powierzchni, którą zamierzamy malować. Malowanie przy pomocy pistoletu natryskowego sprawdza się przy malowaniu bardzo dużych powierzchni. Mniejsze elementy oraz miejsca trudno dostępne najwygodniej jest malować pędzlem.

Farby antykorozyjne doskonale zabezpieczają metalowe elementy przed rdzą.

This entry was posted in Dom.