Z usług kwiaciarni internetowych korzysta coraz więcej osób na całym świecie, ale mało kto zdaje sobie sprawę , że te największe to tak naprawę oddziały ogromnej, globalnej firmy, która realizuje zamówienia na całym świecie. W Polsce jej oddziałem jest Poczta Kwiatowa, z której usług korzysta jak na razie przynajmniej największa liczba klientów wysyłających kwiaty za pośrednictwem sieci.

Oczywiście wysyłka kwiatów możliwa jest dzięki temu nie tylko na terenie naszego kraju ale w zasadzie do dowolnego miejsca na Ziemi, oczywiście spośród tych krajów, co do których mamy wybór, z panelu zamawiania. W przypadku poczty kwiatowej, jak zresztą widać wybór ten jest ze wszech miar imponujący.

Wysyłka kwiatów za granicęWysyłka kwiatów za granicę Aby móc wysłać kwiaty wysyłka do innego kraju, wystarczy w menu zmienić tylko i wyłącznie nazwę kraju do którego chcemy wysłać zamówienie. Cała strona kwiaciarni internetowej się nieco zmieni. Ogólnie wszystko pozostanie tak jak było. Nadal można będzie wybierać kwiaty na określone okazje, ale sama oferta może się nieco różnić. Możliwa jest także zmiana waluty, którą chcemy płacić za kwiaty, na walutę kraju z którego dokonywane jest zamówienie, albo też na walutę międzynarodową taką jak dolary czy euro. Tak samo jak przy zamawianiu kwiatów z Polski, wybiera się interesujący klienta bukiet kwiatów, ewentualne jego rozmiar jeśli jest on dostępny w kilku rozmiarach, a następnie przechodzimy od razu do opcji wyslij kwiaty do polski albo do swojego koszyka zamówień.

Koszty zamówienia

Zanim skorzystamy z opcji wyślij kwiaty możemy sprawdzić bardzo dokładnie wszelkie koszty zamówienia, oraz zastanowić się nad ewentualnym dokupieniem dodatków do zamówienia. O ile na terenie kraju wiele kwiaciarni realizuje dostawę bezpłatnie, to już przy niektórych zamówieniach zagranicznych konieczne będzie zapłacenie za samą usługę dostawy ale też nie zawsze. Są to czynniki, które mogą niewątpliwie wpływać na koszty realizacji takiego zamówienia. Należy mieć też na uwadze to że niektóre formy płatności, takie jak na przykład przelewy bankowe, przy zamówieniach zagranicznych wymagać mogą dłuższego czasu. Księgowanie przelewu bankowego, zza granicy potrwać może nawet do 7 dni roboczych.

This entry was posted in Inne.