Na usługi takie jak adr magazynowanie popyt jest niezmiennie wysoki, dlatego też posrajmy się nieco więcej powiedzieć o magazynowaniu jako takim. Niezależnie od rodzaju magazynu oraz od tego jakiego tylu towary będą w nim przechowywane, w przypadku magazynowania należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć przechowywany towar, oraz go oczywiście oznakować.

Dba o to już sam magazyn w którym owe towary będą przechowywane. Oznakowanie na ogół polega oczywiście na nadaniu konkretnemu produktowi lub grupie przechowywanych produktów unikalnego numeru identyfikacyjnego.

Bazy danych magazynu

Usługi związane z magazynowaniemNumer ten jest oczywiście następnie zapisywany w bazie danych magazynu. W celu wygenerowania numeru identyfikacyjnego wykorzystuje się najczęściej możliwości, które mają same bazy danych. Mechanizm zarządzania bazą danych jest w stanie wygenerować nowy numer identyfikacyjny. Najczęściej jest to po postu kolejny numer identyfikacyjny, ale co może wydać się dziwne nie każda baza danych jest w stanie od razu dostarczyć taką funkcjonalność. W przypadku gdy magazyn posiada bazę danych Oracle, konieczne jest stworzenie specjalnej sekwencji do generowania takich numerów identyfikacyjnych. Zaletą tego rozwiązania jest jednak to, że osoba projektująca bazę danych ma nie ograniczony wpływ na to w jaki sposób będą generowane takie numery.

Numery identyfikacyjne

Przeważnie też nigdy nie zdarza się tak, żeby numery identyfikacyjne towarów przechowywanych w magazynie się powtarzały. Dotyczy to także towarów, które były przechowywane w magazynie już jakiś czas temu. Jeśli jest to sieć magazynów to numery identyfikacyjne towarów mogą się powtarzać, ale na ogół w takim przypadku dokładnie określa się też to w którym dokładnie magazynie towary te się znajdują. Pozwala to na jednoznaczną identyfikację konkretnych towarów, które są w danych magazynach przechowywane. Dzięki temu może zostać zaplanowana w odpowiedni sposób logistyka. Wiadomo bowiem skąd i jakie towary można zabrać w celu ich przetransportowania.