Często mówi się o tym, że osoba przezorna zawsze powinna być ubezpieczona. Niestety, nawet wkładając w to naprawdę wiele wysiłku, nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego wszystkiego, co może stanowić dla nas zagrożenie. Na szczęście, nawet w takim przypadku nie musimy zdawać się na ślepy los. Rozwiązaniem, które może się okazać dla nas wybawieniem, jest wówczas ubezpieczenie NNW.

Co obejmuje takie ubezpieczenie?

Osoby, które miały już kontakt z rynkiem ubezpieczeniowym, zazwyczaj dobrze zdają sobie sprawę z tego, że zakres każdego produktu może być nieco inny. Jeśli więc interesuje nas ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wypadków, powinniśmy mieć świadomość tego, że każda firma oferująca taką polisę, może nam zaproponować nie tylko składki o nieco innej wysokości, ale również nieco inne warunki ubezpieczenia.

Co do zasady, ubezpieczenia NNW obejmują wypadki drogowe i właśnie ten ich rodzaj cieszy się zwykle największym zainteresowaniem klientów firm ubezpieczeniowych. Możemy jednak ubezpieczyć się również od następstw tych wypadków, które będą mieć miejsce w pracy, a także od wypadków w szkołach lub na uczelniach, których ofiarami mogą stać się nasi najbliżsi. Ubezpieczyciele charakteryzują się dziś przy tym dużą elastycznością, jeśli więc obawiamy się nieco innych zagrożeń, również możemy dołączyć je do polisy.

Na jakie wsparcie można liczyć?

Wsparcie wynikające z ubezpieczenia NNW także nie zawsze jest takie samo. Przeważnie decyduje o nim wysokość składki i co do zasady, im jest ona wyższa, tym bardziej profesjonalna jest też udzielana nam pomoc. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o pokryciu kosztów leczenia i rehabilitacji, wypłacie zasiłku szpitalnego, gwarancji zapewnienia opieki medycznej, a także o pomocy finansowej z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Informacje o tym, jakie wsparcie zostanie nam zaoferowane, są zawarte w umowie, którą podpisaliśmy z ubezpieczycielem, np. Gothaer. Podlegają też one zwykle negocjacji, możemy więc liczyć na więcej, jeśli tylko zechcemy nieco więcej zapłacić.

This entry was posted in Dom, Inne.