Karta kredytowa to kawałek plastiku, który znajduje się w naszych portfelach już od dawna i się do niego przyzwyczailiśmy, ale wciąż bardzo często nie zagłębiamy się w szczegóły jego działania. Każdy użytkownik karty kredytowej, a zwłaszcza osoba zastanawiająca się nad wyrobieniem takiej karty, powinna być świadoma szeregu jej najważniejszych cech.

Koszty karty

Karta kredytowa może być całkowicie darmowa i jeśli posiadamy dobre i drogie konto bankowe lub jesteśmy klientem banku w jakiś sposób przez bank hołubionym, możemy liczyć na to, że tak właśnie będzie w naszym przypadku. Najczęściej jednak przyjdzie nam zapłacić za sam fakt posiadania karty kredytowej, jej wyrobienia i jej wznawiania. Trzeba się zorientować, ile dokładnie nas to będzie kosztowała i czy się to nam opłaca, a także czy nie ma możliwości zniesienia tych opłat. Odpowiednia ilość transakcji w miesiącu często znosi opłaty.

Limit kredytowy

Karta kredytowa to linia kredytowa, odnawialna linia kredytowa, z której możemy korzystać do momentu osiągnięcia limitu. Z tego powodu ważne jest, jak wysoki jest taki limit. Zazwyczaj można go ustalać dość elastycznie w zależności od tego, jak majętnymi osobami jesteśmy, a w zasadzie w zależności od tego, za jak majętne osoby uważa nas nasz bank. Większy limit w oczywisty sposób jest lepszy od mniejszego.

Terminy spłaty

Na każdej karcie kredytowej mamy zawsze dostęp do okresu bezodsetkwego. Jego czas zależy od rodzaju karty i naszej umowy. Zazwyczaj spłaty trzeba dokonać na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego, co oznacza 30-60 dni okresu bez odsetek.

Dodatkowe możliwości

Wśród wielu podobnych kart często wybiera się w odniesieniu do dodatkowych możliwości, jakie mogą nam zaoferować. Są karty połączone z ubezpieczeniem jej posiadacza, są karty z darmowymi usługami concierge, są karty oferujące nam zniżki w danych miejscach, są kart pozwalające na konwertowanie części wydatków na wpływy na nasze konto i wiele innych. Zawsze trzeba dokładnie sprawdzić rynek i zobaczyć, co ma nam do zaoferowania.

Więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/

This entry was posted in Finanse.