Poszukiwanie noclegu w internecie to szybki sposób na znalezienie atrakcyjnej oferty w ramach swojego budżetu. Możliwości szukania najbardziej atrakcyjnych ofert przez internet mamy kilka. Swoje doświadczenia możemy wymieniać na forach internetowych czy portalach społecznościowych. Zajmie to nam jednak sporo czasu. Szybciej porównamy ceny i warunki korzystając z porównywarek cen lub portali rezerwacyjnych.

Porównywarki cen

Porównywarki cen noclegów działają na podobnej zasadzie jak porównywarki cen różnych artykułów. W porównywarkach zebrane są najtańsze noclegi. Rezerwacji możemy dokonać klikając w interesującą nas ofertę. Korzystając z porównywarek cen noclegów możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Popularne porównywarki to między innymi:

  • com. To serwis, który dysponuje bardzo dużą ilość ofert. Bardzo prosty interfejs ułatwia porównywanie i wyszukiwanie najbardziej atrakcyjnych propozycji;
  • pl. To dość dobrze znana w Polsce porównywarka. W serwisie można porównać ceny w hotelach, które zostały zebrane z ponad dwustu stron. Parametry wyszukiwania możemy bardzo mocno sprecyzować. Do tego w serwisie zamieszczone są opinie osób, które już korzystały z usług danego hotelu;
  • com. To cieszący się dużą popularnością amerykański agregator, który ma stronę także w języku polskim. Serwis zamieszcza opinie nie tylko o hotelach, ale także o restauracjach. Może się bardzo nam przydać, gdy planujemy podróż niemal do dowolnego zakątka świata.

 

Portale rezerwacyjne

Agregatorów, na których możemy bookować miejsce w wybranym przez siebie hotelu, pensjonacie, hostelu, apartamencie, a nawet na prywatnej kwaterze działa dzisiaj mnóstwo. Wyjątkową popularnością cieszy się booking.com. To serwis z największą bazą obiektów noclegowych na całym świecie. Wielką zaletą korzystania z niego jest to, że rezerwacji możemy dokonywać w wielu obiektach bez przedpłaty. Serwis agoda.com to z kolei bogata baza noclegów przede wszystkim w krajach azjatyckich. Jest w nim także pewna ilość ofert z Polski i Europy.

This entry was posted in Inne.