W sieci łatwo porównamy warunki i ceny. Warto skorzystać z tej możliwości, bo wakacyjną kwaterę można znaleźć tańszą nawet o 20 procent. Jakie strony do poszukiwania i bookowania noclegów są najlepsze?

Airbnb.com

Na tym portalu zarezerwujemy kwaterę kontaktując się bezpośrednio z jej właścicielem przez stronę. Mamy także dostęp do opinii osób, które już z tej możliwości zakwaterowania skorzystały. Wadą portalu jest to, że za każdy dzień pobytu musimy zapłacić od razu przy rezerwacji (musimy mieć kartę kredytową). Nie zawsze też rezerwację można odwołać nie ponosząc żadnych kosztów. Plusem portalu jest to, że możemy się targować! Przed rezerwacją zapytajmy właściciela czy cena za pobyt nie będzie niższa?

Noclegi.pl

Portal jest szczególnie pomocny, gdy szukamy niedrogiej kwatery w małej miejscowości w Polsce. Jest tutaj także pewna ilość ofert niedrogich kwater w polskich i europejskich miastach (na przykład w Pradze). Portal noclegi.pl jest rodzajem platformy ogłoszeniowej. Wybrany obiekt możemy zarezerwować w tradycyjny sposób. Z właścicielem obiektu kontaktujemy się wysyłać maila lub telefonicznie. Jeśli odpowiadają nam wczasy w gospodarstwie agroturystycznym, możemy zajrzeć również na agroturystyka.pl.

Booking.com

To portal, który zdobył popularność nie tylko w Polsce. Na stronie zarezerwujemy nie tylko hotele, ale także pensjonaty i apartamenty na całym świecie. Osoby, które zarezerwowały pobyt za pośrednictwem portalu, mogą wystawiać o obiektach opinie. Właściciele wielu obiektów, które można rezerwować za pośrednictwem portalu, umożliwiają rezerwację bez przedpłaty. Do potwierdzenia rezerwacji jest nam potrzebna karta kredytowa.

Usługi dodatkowe

Warto wiedzieć, że właściciele obiektów turystycznych, którzy udostępniają je online bardzo często oferują także usługi dodatkowe. Może to być na przykład transfer z lotniska. Często też oferują wycieczki.

Warto pamiętać, że w sieci są także serwisy, w którym znaleźć można niezależne opinie o restauracjach. Korzystanie z internetu ułatwia wiele spraw.

This entry was posted in Inne.