Planując nie tylko wakacyjne podróże warto wykorzystać możliwości, jakie daje nam internet. Z nowymi technologiami znajdziemy nie tylko najlepsze oferty zakwaterowania. Z jakich stron warto korzystać?

Portale do rezerwacji miejsc nie tylko w hotelach

Portali, gdzie możemy szukać noclegu dla siebie jest obecnie mnóstwo. Do tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób wyjeżdżających na wakacje czy weekend na własną rękę należy booking.com. Serwis wyróżnia się największą liczbą hoteli, pensjonatów, apartamentów. Wielką zaletą jest to, że większość właścicieli obiektów zarejestrowanych na stronie portalu umożliwia rezerwację bez opłat. W wielu z nich nie zapłacimy także za rezygnację, na przykład do dwóch tygodni przed rozpoczęciem pobytu. Gdy szukamy miejsc w kwaterach prywatnych, bardzo pomocny jest serwis airbnb.pl. Prywatne zakwaterowanie oferują na nim właściciele domów, apartamentów, wolnych pokoi. Z właścicielem kontaktujemy się bezpośrednio przez portal. Jeśli osoba wynajmująca potwierdzi, że ma wolne miejsce, robimy przelew (niestety, za cały pobyt musimy zapłacić od razu) i umawiamy się na spotkanie, aby odebrać klucze.

 

Inne możliwości

Warto być lojalnym klientem. Punkty zbierane na kartach z programów lojalnościowych można wymieniać na przeloty lub płacić nimi za kwatery. Opinii o hotelach z całego świata możemy szukać na stronie tripadvisor.com czy  hrs.com. Mnóstwo informacji o hostelach znajdziemy na stronie hostels.com. Spędzając wakacje w kraju atrakcyjnych ofert zakwaterowania warto szukać na stronach internetowych, które są poświęcone poszczególnym regionom. Osoby, które dużo podróżują po Polsce, które każdą wolną chwilę spędzają na wędrówkach, powinny rozważyć zapisanie się do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Dzięki legitymacji członka PTTK można otrzymać zniżki w kilkuset placówkach na terenie całego kraju. PTTK prowadzi nie tylko schroniska, ale także luksusowe hotele. Członkowie we wszystkich obiektach mogą liczyć na 20% zniżki.

This entry was posted in Inne.