Szukanie tańszych noclegów w Polsce i zagranicą w zasadzie niczym się nie różni. Tańszych ofert noclegów w miejscowościach turystycznych na terenie innych krajów również warto szukać wykorzystują możliwości, jakie daje internet.

Szukanie noclegów zagranicą warto rozpocząć od przeglądania ofert w hotelach

Rozwiązaniem najbardziej optymalnym jest przeglądanie ofert hoteli należących do grup hotelowych, na przykład Hilton Hotels, Accor, IHG. Warto wykorzystać także możliwości, jakie dają serwisy ułatwiające zarówno planowanie podróży, jak i bookowanie noclegu. Do popularnych serwisów należą między innymi lastminuter. Com. Wystarczy dopisać się do listy mailingowej czy polubić profile tych serwisów na Facebooku, aby co kilka godzin otrzymywać od nich informacje o najbardziej interesujących ofertach. Kupony rabatowe (dają zniżki 15 – 25 procent) wyszukamy także wpisując w przeglądarkę nazwę jednego z serwisów oraz słowo „voucher”.

 

Osoby, którym nie przeszkadza brak wygód i spanie w kilkuosobowym pokoju z nieznajomymi osobami, mogą wybrać pobyt w jednym z licznych hosteli. Ich największymi zaletami są niskie ceny oraz bardzo dobra lokalizacja: większość hosteli znajduje się w centrum miasta. Miejsce można zarezerwować dzwoniąc do wybranego hotelu kilka godzin wcześniej. W wyszukiwaniu miejsc w hostelach oraz w rezerwacji noclegów w tych obiektach zajmuje się między innymi serwis Hostelworld.com. Korzystając z pośrednictwa tego serwisu, skorzystamy z dodatkowych rabatów.

 

Zagranicznych obiektów noclegowych można szukać także na serwisie Airbnb.com

To serwis, w którym oferty zamieszczają właściciele małych pensjonatów, hosteli i osoby prywatne wynajmujące za niewielką opłatą pokoje lub łóżka. W okresie wakacyjnym oferty w serwisie zamieszczają także zarządcy internatów i akademików. Ceny są bardzo atrakcyjne, zaczynają się od kilku dolarów za noc. W tym serwisie można naprawdę znaleźć nocleg „za jeden uśmiech”. Noclegów za granicą można poszukiwać także w popularnym serwisie booking.com.

 

This entry was posted in Inne.