Wakacje wcale nie muszą być drogie. Znalezienie niedrogiego zakwaterowania ułatwiają portale rezerwacyjne. Możemy w nich porównać zarówno ceny, jak i warunki. Warto z nich skorzystać, bo dzięki nim wakacyjna kwatera może być znacznie tańsza.

Booking.com.

To portal, na którym jest najwięcej hoteli, pensjonatów i apartamentów, co więcej są to obiekty z całego świata. Korzystając z tego portalu możemy zapoznać się z opiniami osób, które wcześniej korzystały z danego obiektu; opinie mogą zamieszczać tylko osoby, które pobyt zarezerwowały za pośrednictwem portalu. Wielką zaletą korzystania z tego portalu jest to, że zdecydowana większość wynajmujących zgadza się na dokonanie rezerwacji bez przedpłaty oraz zgadza się na jej darmowe odwołanie, na przykład do dwóch tygodni przed planowanym rozpoczęciem pobytu. Aby potwierdzić rezerwację potrzebujemy karty kredytowej. Ważna rada! Gdy znajdziemy odpowiednią dla siebie ofertę, nie musimy wykupować noclegu za pośrednictwem portalu. Opłaca się sprawdzić stronę www na przykład pensjonatu czy zadzwonić bezpośrednio do hotelu. Możemy wynegocjować bardziej atrakcyjną cenę!

Airbnb.pl

Jest to portal, na którym możemy zarezerwować kwaterę kontaktując się za pośrednictwem portalu z właścicielem wolnego pokoju w mieszkaniu, apartamentu czy domu. Także na tym portalu mamy dostęp do opinii zamieszczonych przez osoby, które już skorzystały z tej opcji zakwaterowania. Wadą tego rozwiązania jest to, że za każdy dzień pobytu musimy zapłacić od razu, nie wszyscy wystawiający kwatery dają możliwość odwołania rezerwacji bez ponoszenia kosztów. Warto wiedzieć, że na tym portalu możemy się targować! Przed rezerwacją zapytajmy właściciela czy cena na przykład za dwutygodniowy pobyt nie będzie niższa? Na portalu tym warto szukać lokum, gdy na wakacje wybieramy się grupą składającą się z czterech czy sześciu osób.

Więcej informacji o noclegach w kraju znajdziemy na stronach poświęconych poszczególnym regionom. W podobny sposób noclegów możemy szukać zagranicą.

This entry was posted in Inne.