Płacąc za pokój w hotelu miesiąc wcześniej zaoszczędzimy około 30 procent. Ale możliwości znalezienia tańszego noclegu mamy zdecydowanie więcej. Jakie one są?

Oszczędzamy na noclegach w hotelu

Aby zaoszczędzić na noclegach w hotelu wcale nie musimy płacić za niego dużo wcześniej. W hotelach, które należą do dużych sieci ( w Polsce działają między innymi: Best Western, Grupa WAM, Accor, Gromada) bardzo często organizowane są promocje, wtedy ich oferta staje się wyjątkowo atrakcyjna. Aby wyszukać takie oferty w przeglądarkę wpisujemy nazwę hotelowej grupy. Warto też zarejestrować się na ich stronach, aby otrzymywać informacje o ofertach specjalnych. Korzystając często z usług hotelu danej sieci, zapiszmy się do jej programu lojalnościowego. Jeśli zbierzemy odpowiednią ilość punktów, jeden nocleg będziemy mieć za darmo.

 

Inne możliwości  oszczędzania na noclegach

Możemy zaoszczędzić na noclegach nie tylko w hotelach. W internecie od kilku już lat działają zarówno porównywarki obiektów turystycznych, jak i portale rezerwacyjne. Zarówno na stronach porównywarek, jak i portali rezerwacyjnych znajdziemy bogatą ofertę hoteli, pensjonatów, domów wakacyjnych, apartamentów, kwater prywatnych. Do popularnych porównywarek należą między innymi TripAdvisor oraz Trivago. Wyjątkowo popularnym serwisem rezerwacyjnym jest booking.com. Platforma ta działa od 1996 roku. Serwis wyróżnia się tym,że gromadzi najwięcej ofert hoteli, pensjonatów, apartamentów. Rezerwacji w większości obiektów dokonamy za darmo, za darmo też możemy je anulować. Niedrogie zakwaterowanie oferują od lat hostele. Ich największą bazą dysponuje serwis hostles.com. Na stronie znajdziemy także oferty noclegów w prywatnych pokojach.

 

Znalezienie kwatery za przysłowiowy jeden uśmiech nie jest wcale trudne. Bardzo pomocny jest oczywiście internet. Z internetowymi, wygodnymi porównywarkami czy z portalami rezerwacyjnymi znajdziemy kwatery w naprawdę bardzo atrakcyjnej cenie. Co więcej, atrakcyjne oferty znajdziemy także w sezonie.

This entry was posted in Inne.