Systemy kominowe do kominków domowych.

System kominowy, jaki wybierzemy do naszego domowego kominka będzie spełniał kilka funkcji. Żeby działał bez zarzutu, prawidłowo cyrkulował powietrze i sadze, co zapewni naszemu domowi bezpieczeństwo powinien spełniać kilka najważniejszych warunków.
Komin przede wszystkim, co logiczne powinien być absolutnie odporny na wysoką temperaturę. Jeśli komin jest murowany, wówczas łatwiej o nieszczelności.

W takim wypadku zadbajmy o odpowiedni stalowy wkład. Ważne by cały system kominowy wytrzymywał temperaturę codziennej zwykłej eksploatacji. Zwróćmy uwagę ile czasu szczelny pozostaje podczas pożaru sadzy.

Pamiętajmy o wymaganej szczelności. Wszystkie elementy systemu muszą być ze sobą ściśle połączone, a rura w czopuchu, która łączy kominek z kominem, powinna móc swobodnie zmieniać długość pod wpływem zmian temperatury.

Sprawdź również http://www.systemykominowe.pl/

Najlepszym wyborem jest gotowy komin systemowy

Ceramiczny system kominowy pozwoli na późniejszą, niż na etapie budowy domu i kominka, decyzje o rodzaju paliwa jakim będziemy palić. Ścianki kominów ceramicznych są odporne na wysokie temperatury, szybko się nagrzewają się i wolno oddają ciepło co sprzyja powstawaniu ciągu kominowego. Są odporne na działanie związków które występują w spalinach. Nie można ich jednak założyć w już istniejących domach. Są bardzo ciężkie i muszą być instalowane przez specjalistów. W innym wypadku mogą nie spełniać swoich funkcji. Bardziej ekonomiczne niż ceramiczne są wkłady stalowe kwasoodporne. Niestety tu już musimy precyzyjnie dobrać system do planowanego opału.

Bezpieczeństwo

Niezależnie od tego jaki system kominowy wybierzemy, pamiętajmy o jego najważniejszej funkcji – zapewnieniu bezpieczeństwa domu. Sprawdzajmy jakie oznaczenia, gdzie między innymi wypisana jest dopuszczalna temperatura pracy, odległość od materiałów palnych, a także rodzaj materiału i jego grubość, posiadają elementy instalowanego systemu oraz czy wszystkie elementy kominowe winny być znakowane znakiem bezpieczeństwa CE. Jego brak dyskwalifikuje produkt, a jego instalacja naraża nas na niebezpieczeństwo.

This entry was posted in Dom.