Sejfy ścienne w biurachKażde biuro posiada odpowiednie wyposażenie, w tym funkcjonalne meble. Oprócz regałów i zamykanych na klucze szaf często znajdują się tam sejfy. W zależności od potrzeb sejfy biurowe mogą różnić się wielkością i funkcjonalnością, mogą być widoczne lub wbudowane w ścianę czy też ukryte w celowo zaprojektowanych wnękach – zawsze spełniają jednak tę samą funkcję: zabezpieczają ważne dokumenty lub cenne, firmowe akcesoria.

Zalety sejfów ściennych

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się sejfy ścienne, stanowiące element biurowej zabudowy. Bardzo często są one na pierwszy rzut oka niezauważalne, dzięki czemu optymalnie spełniają swoją funkcję.

W zależności od modelu, sejfy ścienne przeznaczone są do montażu w ścianie lub w zabudowie meblowej, dlatego też umieszczenie tego rozwiązania w konkretnym pomieszczeniu najlepiej uwzględnić już w projektach budowlanych, modernizacyjnych lub remontowych.

Niepodważalną zaletą tego typu rozwiązań jest optymalna dyskrecja w zakresie aranżacji wnętrz – sejfy ścienne nie ingerują w ogólną estetykę pomieszczenia biurowego.

Zapraszamy na stronę https://www.saffort.pl/sejfy-scienne

Z założenia sejfy ścienne w biurach służą do przechowywania dokumentów, spełniając tym samym funkcję zbliżoną do standardowego regału. Nietrudno zauważyć, że niezbędnym elementem wyposażeniowym sejfów ściennych są wewnętrzne półki – wiele rozwiązań posiada półki regulowane, wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest obudowa sejfu. Większość osób wychodzi z założenia, że jest to stal – w rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, wiadomo jednak, że stal stali nierówna, dlatego też, planując zakup sejfu do biura, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostało konkretne narzędzie wykonane.

W zależności od indywidualnych potrzeb danej jednostki, sejfy ścienne przeznaczone do użytku w biurach mogą chronić przed włamaniem lub ogniem, są też rozwiązania, które posiadają zarówno cechy antywłamaniowe, jak i przeciwpożarowe.

Wybór konkretnego rozwiązania to kwestia indywidualna, warto jednak pamiętać, że w kwestii bezpieczeństwa nie należy oszczędzać – zdecydowanie lepiej zainwestować w wysokiej jakości produkt, zapewniając tym samym firmowym dokumentom optymalną ochronę przed ogniem i włamaniem, niż inwestować w produkty tańsze, aczkolwiek o mniejszym stopniu ochrony.