Znalezienie idealnej pracy to oczywiście marzenie każdego człowieka. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie będzie to proste zadanie i dość często cały ten proces zajmuje sporo czasu. Pojawia się więc pytanie w jaki sposób to robić, by dało się odpowiednią ofertę znaleźć szybciej a jednocześnie, by faktycznie taka praca spełniała oczekiwania. Warto miedzy innymi zwrócić uwagę na alternatywne metody w stosunku do klasycznych serwisów ogłoszeniowych. Mamy obecnie kilka ciekawych rozwiązań, które ewentualnie będzie można wykorzystywać i do nich niewątpliwie warto zaliczyć nowoczesny serwis Talentuno.

Jak wygląda szukanie pracownika?

Od jakiegoś czasu baza ofert pracy Talentuno wygląda coraz lepiej i faktycznie tych ofert jest tam coraz więcej. Nie powinno więc być zaskoczenia, że to rosnące zainteresowanie doprowadza do sytuacji, w której zarówno pracownicy jak i pracodawcy zaczynają bardziej doceniać ten serwis i jego możliwości. Oprócz tych dwóch grup pojawiają się w nim również osoby określane tam jako matchmaker, które korzystając ze swoich kontaktów przygotowują oferty osób szukających pracy i przedstawiają je pracodawcom, który do serwisu wprowadzili swoje ogłoszenia. W ten sposób procedura dla firm jest szybsza, ponieważ matchmaker od razu dopasowuje potencjalnego pracownika dla danej firmy i proponowanego stanowiska, nie trzeba tak mocno selekcjonować zgłoszeń jak to się dzieje przy standardowej rekrutacji. Jednocześnie sytuacja jest także korzystna dla pracownika, ponieważ w wielu przypadkach jest w stanie znacznie sprawniej znaleźć pracę.

 

Im większa baza tym lepiej

Warto oczywiście podkreślić, że im bardziej będzie rozbudowana baza ofert pracy Talentuno tym lepiej ponieważ tak naprawdę wszystkie osoby pojawiające się w serwisie będą mogły czerpać korzyści właśnie z tego że propozycji pracy będzie tam dużo. Celem serwisu jest więc nawiązywanie współpracy z jak największa ilością firm oraz matchmakerami, którzy będą w stanie zaproponować do wszystkich ogłoszeń atrakcyjnych pracowników.

This entry was posted in Praca.