Coraz więcej osób korzysta z portali internetowych, aby znaleźć niedrogie zakwaterowanie. Za pośrednictwem sieci bardzo często udaje się znaleźć noclegi, dzięki którym wakacje są o kilkaset złotych tańsze! Oto przykłady kilku portali, na których można szukać takich okazji.

Booking.com

To bardzo popularny portal, na którym zarezerwujemy hotele, pensjonaty i apartamenty na całym świecie. Portal szczyci się tym, że ma największą liczbę takich obiektów noclegowych. Wielką zaletą jest to, że większość z nich można zarezerwować bez kosztów. Wielu właścicieli tych obiektów zgadza się także na darmowe odwołanie rezerwacji. Aby potwierdzić rezerwację najczęściej potrzebna jest karta kredytowa – także w przypadku braku przedpłaty. Plusem serwisu jest też to, że można zapoznać się z niezależnymi opiniami zamieszczonymi przez osoby, które z oferty skorzystały wcześniej. Na booking najłatwiej jest znaleźć pokój dla dwóch osób.

Hostels.com lub hostleword.com

Są to serwisy, które specjalizują się w wyszukiwaniu i bookowaniu noclegów w hostelach. Korzystając z pośrednictwa portalu hostelword.com możemy liczyć na otrzymanie dodatkowych rabatów. Największą liczbę hosteli oferujących niedrogie zakwaterowanie w wieloosobowych salach oraz w prywatnych pokojach znajdziemy na pierwszym z portali. Przy rezerwacji za pośrednictwem portalu hostels.com musimy wpłacić zadatek. Wynosi on około 13 procent ceny.

Airbnb.pl

Na tym portalu prywatne zakwaterowanie oferują właściciele apartamentów, wolnych pokoi w mieszkaniach i domów. Jest to dobra opcja, gdy podróżujemy w grupie. Na portalu jest sporo możliwości wspólnego zakwaterowania dla 4-6 osób. Analogiczny jest serwis Airbnb.com, na którym oferty zamieszczają także właściciele hosteli, niewielkich pensjonatów i zarządcy akademików. Za pośrednictwem tego portalu możemy znaleźć nocleg zagranicą za kilka dolarów – oczywiście za jedną noc. Jeśli osoba oferująca nocleg ma wolne miejsce, robimy przelew i umawiamy się na spotkanie, aby odebrać kluczem. Z wynajmującą osobą kontaktujemy się wysyłając e-maila.

This entry was posted in Inne.