Porady prawne udzielane mogą być na kilka sposobów, pomimo popularyzacji Internetu w tak wielu przecież dziedzinach życia, obecnie da się jeszcze zaobserwować zdecydowanie większe zainteresowanie tymi tradycyjnymi poradami prawnymi udzielanymi bezpośrednio w kancelariach adwokackich.

Wynika to być może z faktu, że w taka forma porady pozwala na znacznie rozwianie wszelkich wątpliwości i dokładne dopytanie adwokata o to, czego klient chce się dowiedzieć.

Złożoność problemu

Porady prawneWszystko jak się okazuje uzależnione jest jeszcze w znacznym stopniu od tego, jak bardzo złożony jest konkretny problem, w kwestii którego o poradę zwracamy się do adwokata czy też radcy prawnego, gdyż statystycznie rzecz biorąc to przedstawiciele właśnie tych zawodów udzielają największej ilości wszelkiego rodzaju porad prawnych. Porad prawnych, dotyczących konkretnych zagadnień nie należy w żadnym razie mylić z opiniami prawnymi czy chociażby oceną dokumentów lub innych aktów prawnych. Są to zupełnie inne czynności, wymagające innego nakładu pracy i zaangażowania. Czynności te są także w zupełnie inny sposób wyceniane, co także może mieć dla klientów znaczenie.

Reprezentowanie przed sądami

Tradycyjnie jednak najbardziej kosztowną usługą w przypadku adwokatów jest reprezentowanie klientów przed sądami, co zresztą wymaga największego nakładu pracy. Już w przypadku dosyć prostych spraw będzie to więc wydatek rzędu co najmniej kilkuset złotych. Wiele zależy także od tego jak długo konkretna sprawa będzie się ciągnąć co także ma znaczny wpływ na ponoszone przez klientów koszty. W takim ujęciu najtańsze okazują się właśnie porady prawne, które mogą być także dla klientów najistotniejszymi spośród przyznawanych usług. Jeśli chodzi bowiem o tak zwane nie wymierne korzyści wynikające z usług prawnych to w przypadku porad prawnych mogą stać one właśnie na względnie najwyższym poziomie. Z podejściem adwokatów do niektórych zagadnień można zapoznać się także na łamach fachowej prasy, czasem to właśnie tego typu porady prawne mogą być jak najbardziej wystarczające jeśli dotyczą podobnych spraw czy też kwestii prawnych.

This entry was posted in Prawo.