Planowanie urlopu z nowymi technologiami jest naprawdę bardzo proste. Dzięki nim znajdziemy nie tylko najlepsze oferty zakwaterowania, ale także najlepsze środki transportu i restauracje. Z jakimi portalami zrobimy to najszybciej?

Szukamy noclegów w serwisach rezerwacyjnych

Portali, które umożliwiają wyszukanie najlepszych ofert zakwaterowania jest już całkiem sporo. Do tych, na których na pewno znajdziemy coś dla siebie w ramach swojego budżetu należą:

  • com. To portal, na którym jest naprawdę w czym wybierać. Na stronie zostało zarejestrowanych ponad milion obiektów w ponad dwustu krajach i regionach. Oferty można wyszukiwać i filtrować posługując się bardzo różnymi kryteriami. Platforma dostępna jest w polskiej wersji językowej. Wielką zaletą korzystania z portalu jest to, że właściciele większości obiektów, którzy zdecydowali się zarejestrować je w tym portalu umożliwiają rezerwację bez przedpłaty i zgadzają się na jej darmowe odwołanie;
  • pl. To kolejna platforma, na której możemy wyszukiwać i rezerwować noclegi. W odróżnieniu jednak od poprzedniej platformy, na tej kontaktujemy się z właścicielem obiektu bezpośrednio. Jest to portal, na którym prywatne zakwaterowanie oferują właściciele wolnych pokoi w mieszkaniach, właściciele apartamentów i domów. Za każdy dzień pobytu musimy zapłacić już w chwili rezerwacji, to wada tego rozwiązania;
  • com. Hostele oferują niedrogie noclegi nie tylko w wieloosobowych salach. Plusem hosteli są nie tylko ceny, ale także lokalizacja. Wiele z nich znajduje się w ścisłym centrum miasta. Przy rezerwacji wpłacamy zadatek.

 

Porównywarki

Planowanie podróży możemy zacząć nie tylko od przeglądania ofert zamieszczonych na portalach rezerwacyjnych, ale także od porównywarek cen. Są to portale, na których zebrane zostały najtańsze oferty. Plusem porównywarek jest to, że do ofert dodane są linki. Wystarczy w nie kliknąć, aby przenieść się na stronę wybranego przez siebie obiektu. Porównywarek tych jest obecnie całe mnóstwo. Należy do nich między innymi trivago.pl.

This entry was posted in Inne.