W dwudziestym pierwszym wieku od firmy oczekuje się już nie tylko własnej strony www, ale również promowania się w sieci poprzez media społecznościowe, za pomocą mailingu oraz reklamy kontekstowej. Nie oznacza to jednak, że możemy pozwolić sobie na rezygnację z klasycznej reklamy zewnętrznej. Jej znaczenie nadal jest niemożliwe do przecenienia, a jednym z najskuteczniejszych sposobów na przekazanie ciekawych treści odbiorcom pozostaje plakat.

Marketing i reklama bazują na nim już od dziesięcioleci, zainteresowanie tym nośnikiem informacji okazuje się przy tym uzasadnione z przynajmniej kilku powodów.

Ugruntowana pozycja na rynku

Plakat jako element kampanii reklamowejBez względu na to, czy nasza firma ma już ugruntowaną pozycję na rynku, czy tez stawia na nim dopiero pierwsze kroki, nie da się ukryć, że zależy nam na oszczędnościach. Owszem, nie powinny wpływać one na jakość przekazu, jeśli jednak można ich dokonać, z pewnością nie znajdziemy takiej firmy, która nie skorzystałaby z otwierającej się przed nią możliwości. Druk plakatów zasługuje w tym kontekście na szczególną uwagę, mówimy bowiem nie tylko o jednej z najstarszych, ale i najtańszych form reklamy. Niski koszt produkcji plakatu nie sprawia przy tym, że staje się on mniej wyrazistym nośnikiem informacji. O tym, czy zostanie on zapamiętany przesądza przede wszystkim kreatywność w przekazie treści reklamowej, ta zaś nie ma związku z kosztami produkcyjnymi. Plakaty muszą mieć jednak pewną wartość artystyczną, doświadczenie wielu firm uświadamia bowiem, że równie dobrze mogą na trwałe zapisać się w naszej pamięci, jak i wywołać szczere rozbawienie, które nie przyniesie dobrej sławy.

Element kampanii reklamowej

Tu warto wspomnieć także o pewnym niedostatku plakatu. Sprawdza się on znakomicie jako element kampanii reklamowej zakrojonej na szeroką skalę, doświadczenie podpowiada jednak, że kampania prowadzona jedynie w oparciu o plakaty, może nie być aż tak skuteczna. Wynika to jednak przede wszystkim ze specyfiki plakatu jako nośnika informacji, który ma zainteresować nas danym zagadnieniem i skłonić do zgłębiania informacji na jego temat.
Zobacz również: http://www.viperprint.pl/produkt/PLA079