Kuchnia włoska ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jednym z popularniejszych dań jest pizza. Kraków to natomiast miasto, w którym zjemy ją bez problemu. Polacy pokochali pizzę za to, że jest daniem prostym, niezwykle smacznym, a jednocześnie naprawdę sycącym. Przyjrzyjmy się pizzy nieco bliżej.

Na jakim cieście?

Wiele osób sądzi, że prawdziwa włoska pizza to tylko ta, która przygotowana została na cienkim cieście. Tymczasem wyraźnie trzeba podkreślić, że we Włoszech spotkamy również pizzę przyrządzoną na cieście grubym. W Polsce w większości pizzerii pizza przygotowywana jest na cieście cienkim. Dobre ciasto powinno być elastyczne, a jednocześnie na tyle sztywne, że nie powinno uginać się pod ciężarem dodatków. Musi również dać się bez problemu podnieść z talerza. Warto pamiętać, że dobrze wykonana pizza daje się jeść bez użycia sztućców.

Jakie dodatki?

Wiele zależy w tym względzie od naszych upodobań kulinarnych. Do najpopularniejszych dodatków zalicza się oczywiście szynkę, pieczarki, paprykę, cebulę. Chętnie sięgamy po oliwki, boczek, a niektórzy również po ananasa. Ten ostatni składnik jest niezbędny w przypadku pizzy hawajskiej, która jest naprawdę bardzo lubiana. Trzeba jednak podkreślić, że z prawdziwą włoską pizzą ma ona niezbyt wiele wspólnego. Pizza hawajska to bowiem wymysł Amerykanów.

Zioła

Nie ma dobrej pizzy bez aromatu ziół. Prawdziwa pizza musi pachnieć ziołami. Do tych dodawanych do pizzy najczęściej zalicza się oczywiście oregano oraz bazylię. Są one niezbędne w sosie pomidorowym, którym smaruje się ciasto przed położeniem dodatków.

Sos

W pizzy musi być. Włoska pizza to sos pomidorowy. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to ketchup. Stosowanie ketchupu zamiast sosu pomidorowego jest ogromnym błędem, którego należy się wystrzegać. Sos powinien być przygotowany z dobrej jakości pomidorów, czosnku oraz ziół.

Pizza to danie naprawdę bardzo lubiane. Polacy pokochali pizzę wiele lat temu. Obecnie nic nie wskazuje na to, aby w tej kwestii coś miało się zmienić.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/krakow-rynek-glowny

This entry was posted in Inne.