Nowa rzeczywistość

Nowa rzeczywistośćCzy tego chcemy czy nie, świat się zmienia. Każdego dnia stajemy się świadkiem nowych odkryć o czym informują newsy online.

Dziennikarze z całego świata zbierają informacje o tym co nowego dzieje się na światowych gospodarkach, w polityce, w nauce i rozrywce.

Jak pozyskać wiedzę za darmo?

 

Ludzie zaufali Internetowi czego dowodem jest to, że niemal codziennie spędzają w nim większość swojego czasu. Ba, coraz częściej nawet się szkolą przez sieć. Wystarczy zapisać się na jakiś kurs lub darmowe webinary, czyli seminaria prowadzone przez specjalistów. Darmowa wiedza jest łatwa do pozyskania, a jednocześnie może pomoc w życiu. Z tego powodu przestaliśmy traktować wirtualną sieć jedynie jako źródło dobrej rozrywki, gdzie można zagrać w gry online. Grają w nie i studenci, i dzieci. Zdarza się nawet dorosłym znudzonym pracą. Mimo to coraz więcej osób szuka w sieci czegoś więcej niż darmowego zapychacza czasu.

Czego szukamy w sieci?

 

Szukamy przepisów kulinarnych, wyjaśnienia nowych pojęć, darmowych lekcji języków obcych, porad odnośnie prowadzenia zdrowego stylu życia… Wystarczy popatrzeć na ilość czasu, którą poświęcają kobiety na przeglądanie stron związanych z ćwiczeniami fizycznymi oraz dietami. Wiedzą, że w sieci znajdą odpowiedź na niemal każde dręczące pytanie, i nie będą musiały spędzać godzin na wertowaniu książek. W ten sposób pozyskują możliwość na szybsze przechodzenie na kolejne etapy świadomości odnośnie zdrowego gotowania i prawidłowego ćwiczenia ciała. Mężczyźni również spędzają wiele czasu w sieci, chociaż ich bardziej nurtuje tematyka związana ze sportem lub motoryzacją. Dawniej więcej czasu spędzali u mechaników, a dzisiaj próbują naprawiać auta i motocykle posiłkując się wiedzą zdobytą przez sieć. Trzeba także wspomnieć o tym, że niemal wszyscy użytkownicy internetu zakochali się w portalach społecznościowych. Nie wyobrażamy sobie życia bez nich, dlatego konta mają zarówno dzieciaki, jak i osoby po siedemdziesiątym roku życia. Możemy kontaktować się ze znajomymi, pokazywać swoje życie i chwalić się tym, co w danej chwili jest dla nas najważniejsze. Jakieś kilkanaście lat temu byłoby to nie do pomyślenia, a teraz po prostu jest modne.