Możliwości, które daje nam internet, nie da się przecenić. Wystarczy poświęcić kilkanaście do kilkudziesięciu minut, aby w ramach swojego budżetu znaleźć idealne lokum na wakacje.

Gdy szukamy noclegu

Przy wyszukiwaniu noclegów zarówno w kraju, jak i zagranicą naprawdę warto korzystać ze specjalnych wyszukiwarek internetowych. Ich zaletą jest bogata oferta (hotele, pensjonaty, mniej komfortowe, ale tańsze hostele), możliwość zapoznania się z opiniami osób, które wcześniej skorzystały z oferty oraz ceny. Najbardziej znanym w Polsce serwisem jest booking.com. Jest to jedno z najlepszych miejsc do znalezienia hotelu, pensjonatu i apartamentu na całym świecie. W wielu obiektach można rezerwować lokum bez przedpłaty. Większość wynajmujących zgadza się także za darmowe odwołanie rezerwacji, na przykład do tygodnia przed planowanym rozpoczęciem pobytu. Do potwierdzenia rezerwacji potrzebna jest karta kredytowa. Booking warto wybrać, jeśli na wakacje wybieramy się z koleżanką albo partnerem, jest tu najłatwiej o pokój dwuosobowy. Na stronie airbnb.pl zakwaterowanie oferują właściciele domów, wolnych pokoi w mieszkaniach, apartamentów. Na portalu jest dużo możliwości wspólnego zakwaterowania dla 4 – 6 osób. To także portal, który warto polecić osobom, które chcą zatrzymać się w okolicy, w której więcej jest jej stałych mieszkańców niż turystów. Za rezerwację na tym portalu trzeba zapłacić od razu; nie zawsze też odwołamy rezerwację bezpłatnie.

 

Nie tylko tańsze zakwaterowanie

W internecie znajdziemy dzisiaj nie tylko tańsze zakwaterowanie. Działają także portale, które ułatwią nam znalezienie dobrej restauracji. Na jednym z popularnych portali zamieszczone zostały niezależne recenzje około 5 milionów restauracji. Autorami recenzji są zarejestrowani użytkownicy portalu z różnych krajów. Poszukiwania na portalu możemy zawęzić. Warto wiedzieć, że niektóre z restauracji recenzowanych na portalu umożliwiają rezerwację stolika za pośrednictwem tegoż portalu. Portal ten to tripadvisor.com.

This entry was posted in Inne.