Naturalne kosmetyki skuteczne jak tradycyjne

Naturalne kosmetyki powoli acz konsekwentnie zdobywają rynek, wypierając tradycyjne kosmetyki oparte na składnikach syntetycznych. Jaki jest powód rosnącej popularności tych kosmetyków?

Kluczem do zrozumienia rosnącej popularności naturalnych kosmetyków jest rosnąca świadomość ekologiczna.

Skład

W składzie tych kosmetyków nie znajdziemy chemii, syntetycznych substancji zapachowych, konserwantów czy sztucznych barwników. Ponadto kosmetyki naturalne są coraz skuteczniejsze i właściwie dziś nie odbiegają już efektywnością od tradycyjnych środków do pielęgnacji skóry czy włosów. Oleje z melisy zwalczające wolne rodniki są równie skuteczne co Witamina C, a dodatkowo idealnie nadaję się do pielęgnacji skóry suchej. Kolejne badania potwierdzają skuteczność ekopreparatów do mycia ciała, które dodatkowo nie pienią się tak mocno jak syntetyczne środki i nie wysuszają skóry. Wynika to z faktu, że kosmetyki naturalne zawierają substancje wiążące wilgoć w skórze, zapobiegające utracie wody oraz naturalne emulgatory i aromaty, który stanowią spoiwo składu. Wszystkie substancje w nich zawarte bazują wyłącznie na substancjach mineralnych lub roślinnych.

Więcej na https://www.naturativ.pl/

Działanie

Zanim zdecydujemy się na używanie naturalnych bądź ekologicznych kosmetyków powinniśmy wiedzieć, że tego typu produkty działają nieco wolniej od tych chemicznych. Przede wszystkim skóra jeśli jest przyzwyczajona do kosmetyków tradycyjnych musi się od nich odzwyczaić. Do tego kosmetyki naturalne są mniej trwałe. Po otwarciu powinniśmy je zużyć maksymalnie w ciągu kilku tygodni. Dzieje się tak, gdyż produkty tego typu pozbawione są sztucznych konserwantów. Dodatkowo też są nieco droższe i wyposażenie całej kosmetyczki może nieco obciążyć naszą kieszeń. Niemniej, jeśli chcemy dbać o swoją skórę w sposób naturalny, a tym samym przedłużyć jej młodość, sprężystość i delikatność to warto zdecydować się na naturalną drogę pielęgnacji.

Przy zakupie tego typu kosmetyków powinniśmy drobiazgowo sprawdzać czy dany produkt ma certyfikat. Na rynku występuje wiele produktów, które tylko podszywają się pod naturalne i warto mieć pewność, że płacimy za rzeczywiście ekologiczny produkt.

This entry was posted in Uroda.