Planowanie urlopu bardzo mocno ułatwiają nam dzisiaj nowoczesne technologie. Dzięki nim możemy znaleźć najlepsze środki transportu, restauracje i najlepsze miejsca zakwaterowania.

Jak znaleźć najlepsze miejsca zakwaterowania?

Można ich szukać z pomocą specjalnych portali rezerwacyjnych. Z ich pomocą znajdziemy coś dla siebie w ramach przeznaczonego na noclegi budżetu. Do wyboru mamy między innymi portal booking.com. To portal, na którym liczba hoteli i pensjonatów jest naprawdę imponująca. Wielką zaletą jest to, że zdecydowana większość wynajmujących umożliwia zarezerwowanie lokum bez żadnych kosztów oraz zgadza się (w ściśle określonym czasie) na darmowe odwołanie rezerwacji. Na portalu najłatwiej jest znaleźć pokój dla dwóch osób. Osoby, które nie muszą nocować w komfortowych warunkach, mogą poszukiwać kwatery na portalu hostels.com. Strona ta poświęcona jest hostelom. Na tym portalu znajdziemy największą liczbę hosteli, które oferują noclegi w wieloosobowych salach, ale za to są niedrogie. To doskonały wybór dla osób, które mają ograniczony budżet, a więc na przykład dla studentów. Przy rezerwacji konieczna jest wpłata zadatku. Najczęściej jest to 13 procent ceny.

Aplikacje ułatwiające podróż

Dzięki nowym technologiom nasza podróż może być znacznie łatwiejsza. Bardzo interesująca jest na przykład aplikacja e-podróżnik. Umożliwia ona znalezienie transportu pomiędzy miejscowościami w Polsce oraz transportu między większymi polskimi miastami i europejskimi. Wyszukiwarka korzysta z europejskich rozkładów jazdy autobusów i pociągów, umożliwia zakupienie biletu na wybrane połączenie. Po nieznanych sobie polskich i europejskich miastach możemy dziś poruszać się bez mapy; umożliwia to aplikacja GoogleMaps. Jeśli chcemy znaleźć drogę, w wyszukiwarkę wpisujemy adres miejsca, w którym się znajdujemy oraz adres docelowy. Odpowiednie aplikacje dla siebie znajdziemy także, gdy mamy ochotę na rowerową wycieczkę. W Polsce będzie to aplikacja NextBike, a na przykład w Berlinie LimeBike.

This entry was posted in Inne.