Możliwości, które daje Internet

Możliwości, które daje InternetJeszcze nikt nie wymyślił sposobu nastawiania prania w pralce przez internet, ale wirtualna rzeczywistość pozwoliła nam już robić tyle rzeczy, że nie byłoby to dziwne. Dawniej nie marzyliśmy o tym, by móc komunikować się za darmo z krewnymi z Ameryki lub oglądać zdjęcia swoich znajomych przez sieć.

Internet jest potężnym narzędziem i stał się naszą codziennością. Jednocześnie jest wspaniałym zapychaczem czasu, dzięki któremu możemy grać w gry online lub czytać zamieszczane natychmiastowo newsy online z całego świata. W ten sposób pozyskujemy istotne lub mniej istotne informacje z całego świata w kilka minut. Wystarczy je zamieścić na portalu, aby po chwili wszyscy z wypiekami o nich dyskutowali.

Cały świat ogarnia internetowe szaleństwo

 

I Polacy nie są w tym odosobnieni. Z czymś podobnym możemy się spotkać w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, Grecji, Rosji, Bułgarii, Francji, Holandii… I oczywiście w wielu innych krajach. Dzięki temu, że wszystko jest zamieszczane w czasie teraźniejszym stajemy się świadkami wszystkich wydarzeń z całego świata nie ruszając się z miejsca. Uwielbiamy sieć, o czym świadczy ilość czasu jaki przeznaczamy na korzystanie z niej. Polacy spędzają w sieci co najmniej trzy godziny dziennie. Dawniej główną rozrywką i źródłem wiedzy była telewizja, więc jeżeli ktoś poświęcał tyle czasu na jej oglądanie był uznawany za osobę leniwą.

Pokolenie świata wirtualnego

 

Dzisiaj nie zauważmy jak czas przelatuje nam przez palce, a my jesteśmy pogrążeni w wirtualnym świecie. Dostęp do niego pozwolił pracować, a jednocześnie mieć doskonałej jakości kino domowe i odtwarzacz muzyki ze wszystkimi piosenkami. Dawniej mało kto myślał, iż przez internet można się też uczyć. Dzisiaj to nikogo nie dziwi. Lubimy webinary. W ten sposób spotykamy się na wirtualnym seminariach i poznajemy punkt widzenia osób, które pod jakimś względem lubimy lub podziwiamy. Wiele osób wykorzystuje to do poszerzania swojej wiedzy, a jednocześnie umożliwia sobie rozwój bez konieczności wydawania pieniędzy. Bo to jedno w nas się nie zmieniło. Nadal jesteśmy dość skąpi i lubimy mieć wszystko za darmo.