Mleka dla niemowląt. Jak rozpoznać to właściwe?Mleko dla niemowląt to pełnowartościowy i dobrze zaprojektowany substytut dla tych kobiet, które nie mogą lub z jakichś powodów nie chcą karmić swojego dziecka piersią. Jednak aby dostarczyć dziecku, produkt najlepiej dostosowany do jego potrzeb, musimy poznać zasady klasyfikacji mleka dla niemowląt.

Rodzaje mleka – klasyfikacja

Mleko jest przede wszystkim klasyfikowane pod kątem wieku dziecka. Dla tych najmłodszych jest mleko, które oznaczone zostało na opakowaniu cyfrą jeden. Oznacza to, że mlekiem tym można karmić dziecko do szóstego miesiąca życia. Dla nieco starszych maluchów przewidziano mleko z cyfrą dwa. Te produkty może spożywać dziecko do dwunastego miesiąca życia. Kolejne produkty z cyfrą trzy i cztery zostały zaprojektowane dla dzieci jednorocznych i dwuletnich.

Innym sposobem klasyfikowania mleka jest jego przeznaczenie. Mamy zatem na rynku mleko, które zostało dostosowane do dzieci, które cierpią z powodu alergii, a także takie, które jest przeznaczone dla tych maluchów, których oboje rodziców lub choć jedno z nich ma alergię. Takie produkty zostały oznaczone symbolem HA i ich receptura zmniejsza szansę wystąpienia reakcji alergicznej na białko mleka krowiego u dzieci. Kolejnym typem mieszanki jest mleko antyrefluksowe. Oznacza się je symbolem AR. To specjalne mleka dla dzieci, które ulewają jedzenie. Z kolei dla tych berbeci, które mają problem z jedzeniem i mają duży apetyt, stworzono mleko oznaczone symbolem GR. W takiej mieszance znajduję się kleik, który sprawia, że samo mleko jest dużo bardziej sycące. W efekcie dzieci karmione tym mlekiem dostaną jednorazowo, dużo większą liczbę kalorii i szybciej poczują się syte.

Wybierając mleko dla dziecka, musimy też pamiętać o jakości. Tą poznamy, czytając skład produktu. Powinien on zawierać dużo witamin oraz mikroelementów. Przy zakupie nie należy się też sugerować ceną. Musimy pamiętać, że kupujemy pokarm, który w znacznym stopniu odpowiada za prawidłowy rozwój naszego dziecka. Oszczędzanie w tym przypadku może okazać się dla nas prawdziwą tragedią w późniejszych latach rozwoju malucha.

Więcej na Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/mleko-modyfikowane

This entry was posted in Zdrowie.