Lokata bankowa - nadal najpopularniejszy sposób oszczędzania.

Lokata bankowa pozostaje najbezpieczniejszym sposobem inwestowania pieniędzy. Za bezpieczeństwo płacimy jednak relatywnie niskimi zyskami z takiego instrumentu w porównaniu z narzędziami nowocześniejszymi, ale znacznie bardziej ryzykownymi. Oprocentowanie lokat utrzymuje się obecnie na poziomie kilku procent w skali roku. Lokata to umowa z bankiem polegająca na tym, że na określony czas powierzamy mu określoną kwotę. W zamian bank oferuje wyższe (w zależności od długości trwania lokaty oraz kwoty jaką deponujemy) niż przy rachunku bieżącym oprocentowanie.

Lokata przez internet, wygodna forma oszczędzania

Obecnie w dobie bankowości internetowej najczęściej zawieranym rodzajem depozytu jest lokata przez internet. To wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają w banku konto osobiste z dostępem do bankowości internetowej. A w zasadzie obecnie trudno znaleźć bank i konto, które nie ma dostępnego tego kanału obsługi. W takim wypadku założenie lokaty trwa kilka minut. Wystarczy się zalogować na swoim koncie i złożyć dyspozycję depozytu. Niezaprzeczalną przewagą takiego sposobu zawierania lokat jest oszczędność czasu oraz pełna dostępność 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i to bez ruszania się sprzed swojego komputera. Ponadto w wielu przypadkach, na co warto zwrócić uwagę oprocentowanie takiej lokaty zakładanej przez internet jest minimalnie wyższe niż tej, którą zawieramy tradycyjnie w placówce. Wiele banków także oferuje lokatę przez internet jeśli nie mamy konta osobistego.

Lokata, niewielki ale bezpieczny zysk

Lokata bankowa to najbezpieczniejszy rodzaj inwestycji. Co prawda nie gwarantuje dużej stopy zwrotu, ale ją zapewnia powyżej poziomu inflacji. Oprocentowanie lokat jest zależne od ich długości trwania. Możemy też wybrać oprocentowanie stałe lub zmienne. Zazwyczaj lokaty krótkoterminowe oprocentowane są stałą stopą procentową a długoterminowe (zwykle od 1 do 36 miesięcy) – zmienną. Warto, przy planowanych dłuższych inwestycjach zwrócić uwagę na interesujące narzędzie jakim jest lokata progresywna. Polega to na tym, że oprocentowanie lokaty rośnie wraz z czasem jej trwania.

Więcej informacji na stronie https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/lokaty-przez-internet,8.html

This entry was posted in Finanse.