Jednym z lepszych sposobów przeprowadzania badań ankietowych są oczywiście tak zwane badania bezpośrednie w przypadku których możliwy jest kontakt ankietera oraz osoby ankietowanej.

W takim przypadku, badanie może być przeprowadzone w sposób o wiele bardziej profesjonalny, unika się przy tym też większej liczby odpowiedzi, które nie są zgodne z prawdą bądź nieodpowiednie do dobranego pytania. Jednak takie badania ankietowe nie są niestety pozbawione przecież wad.

Konsultacje telefoniczne

Konsultacje telefoniczneIch największą wadą jest ograniczony zasięg, oraz konieczność zatrudnienia większej liczby ankieterów, dlatego też stosuje się pewien kompromis i zdecydowanie częściej organizowane są zamiast takich ankiet bezpośrednich konsultacje telefoniczne. W takim przypadku, każdy ankieter cati jest w stanie w czasie swojej pracy dotrzeć do zdecydowanie większej liczby osób i co też jest bardzo ważne mogą być to osoby będące w bardzo zróżnicowanym wieku, wykonujące różne zawody czy też posiadające różne wykształcenie, szczegółowo rzecz biorąc mogą być to przedstawiciele różnych grup społecznych. W dotarciu do nich pomagają różnego rodzaju bazy danych, w których takie informacje statystyczne się znajdują, o ile oczywiście call center opinie będzie takimi danymi dysponować. Nie zawsze też chodzić może tutaj o prowadzenia różnego rodzaju ankiet.

Obsługa klienta

Dość często także w taki właśnie sposób organizowany jest profesjonalny telemarketing, za pośrednictwem którego sprzedawane mogą być naprawdę bardzo zróżnicowane produkty. Niekiedy też w taki właśnie sposób realizowana jest obsługa klienta przez telefon, zwłaszcza w przypadku produktów, które sprawiać mogą pewnego rodzaju trudności, związane z ich uruchomieniem. W takich przypadkach na ogół obsługa klienta możliwa jest w ściśle określonych godzinach. W przypadku napotkania jakichkolwiek problemów zawsze istnieje możliwość skorzystania z takich pomocy, co powinno pomóc w szybkim ustaleniu problemu i najprawdopodobniej też jego wyklinowaniu. Przed zadzwonieniem jednak warto przeczytać instrukcję i sprawdzić czy tam nie znajdziemy rozwiązania naszego problemu.

This entry was posted in Biznes.