Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które pełni bardzo ważną rolę – to właśnie ono pokrywa zobowiązania, powstałe na skutek jakiegoś wypadku czy innego, nieszczęśliwego zdarzenia, którego sprawdzą jest dany kierowca. Jeśli na przykład kogoś potrąci, albo wjedzie w czyjeś auto, pieniądze z tej polisy pokryją koszty leczenia czy naprawy pojazdy poszkodowanego.

W zawiązku z tym ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym – które musi mieć każdy kierowca. Jednak warunki na jakich zostanie udzielone mogą być różne – zależy to od konkretnej firmy. Ponieważ podobne zabezpieczenie jest niezwykle ważne, nikt nie chce kupować w ciemno i pragnie sprawdzić jaka dokładnie jest oferta i z jakimi kosztami się wiąże. Pomagają w tym specjalne kalkulatory – tylko gdzie je znaleźć?

Kalkulator OC

Kalkulator ubezpieczenia OC dostępny jest online. Wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki taką frazę, żeby wyszło mnóstwo wyników! Często jednak zamiast korzystać z ogólnych kalkulatorów, warto najpierw sprawdzić rankingi ofert firm ubezpieczeniowych, a dopiero później wyliczać wysokość składki. Pamiętajmy bowiem, że najważniejsze jest by ubezpieczenie chroniło w wielu aspektach i by gwarantowało dużą sumę wypłat, a nie by było jak najtańsze. Na ochronie siebie i innych nie wolno aż tak oszczędzać. W związku z tym dobrze jest najpierw wybrać konkretną ofertę, a później skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego, jaki się na stronie danej firmy znajduje.

Jak wyliczyć składkę?

                Na przykład na stronie firmy mtu24.pl znajduje się specjalny kalkulator, który pozwala wyliczyć wysokość składki, jaką musiałaby uiszczać konkretna osoba. Ofertę można poznać, gdy tylko wypełni się puste pola – są one dokładnie podpisane, więc trudno o pomyłkę. Jakie informacje trzeba wpisać? Na przykład rocznik pojazdu, jego rodzaj, przebieg i dane dotyczące poprzedniego ubezpieczenia oraz samego właściciela pojazdu. Co więcej, kiedy już ewentualna składka zostanie wyliczona i oferta spodoba się klientowi, może z niej skorzystać kupując ubezpieczenie online.

Więcej informacji na stronie https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

This entry was posted in Finanse.