Jakie są różnice pomiędzy autocasco a Minicasco?

Rynek ubezpieczeń samochodowych oferuje różnorodne pakiety ubezpieczeniowe dostosowane do potrzeb swoich klientów. W większości towarzystw ubezpieczeniowych najbardziej opłaca się korzystać z rozwiązań pakietowych, w których AC jest łączone z obowiązkowym ubezpieczeniem AC.

Takie połączenie umożliwia negocjację niższych stawek za ubezpieczenie, co w przypadku rosnących w ostatnim czasie cen produktów ubezpieczeniowych jest cenną informacją. Decydując się na wybór ubezpieczenia AC warto pamiętać także o innych możliwościach. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem na polskim rynku jest produkt kryjący się pod nazwą Minicasco.

Podstawowe różnice pomiędzy autocasco a mini casco

Jako że produkt w postaci mini casco jest nowością na rodzimym rynku, to jeszcze niewielu właścicieli pojazdów wie co się pod tą nazwą kryje. O ile jeszcze zakres ubezpieczenia AC jest wszystkim znany o tyle sprawa z mini casco nie jest już tak oczywista. W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego można spotkać się z różną ofertą. Najczęściej jednak ubezpieczenie z tytułu mini casco obejmuje szkody powstałe na skutek kradzieży pojazdu lub uszkodzenia spowodowane przez warunki atmosferyczne (takie jak na przykład powódź czy gradobicie). Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają w mini casco również zdarzenia losowe i szkody spowodowane przez zderzenie się ze zwierzęciem. W przeciwieństwie do ubezpieczenia AC odszkodowaniem nie są objęte szkody wynikające ze zderzenia z nieruchomością lub innym samochodem, o ile powstały z winy kierującego.

Jak wybrać ubezpieczenie mini casco?

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia należy kierować się przede wszystkim nie tylko jego ceną ale także zakresem jaki podlega ochronie. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiednio skonfigurowanego ubezpieczenia jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń. Narzędzia takie są dostępne w internecie zupełnie za darmo, a wypełnienie prostego formularza zajmuje zazwyczaj jedynie kilka minut. Mini casco jest ciekawą alternatywą dla ubezpieczenia AC, zwłaszcza dla osób, których nie stać na pełną wersję ochrony pojazdu.

Więcej informacji na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/minicasco/

This entry was posted in Inne.