Pędzli do makijażu twarzy jest obecnie całe mnóstwo. Każdy z nich służy do czego innego. Jakie pędzle do twarzy wybrać? Do czego każdy z nich służy?

Do podkładu

To podstawowy pędzel, który przydaje się każdej kobiecie. Jest płaski, szeroki i ma zaokrągloną końcówkę. Jego włosie jest śliskie i sztywne. Pędzel ten nadaje się do nałożenie podkładu na całą powierzchnię twarzy, do rozprowadzania korektora pod oczami oraz do konturowania. Podkład aplikujemy nim delikatnie nie dociskając go do skóry. Na koniec używając tylko krawędzi pędzla rozcieramy podkład.

Do różu

Z jednej strony może być ścięty, ale może też być półokrągły. Ma puchatą strukturę, jest bardzo precyzyjny. Używamy go do aplikacji sypkiego różu. Kosmetyk nakładamy ściętą stroną pędzla nieco poniżej kości policzkowych od ucha do środka twarzy.

Do pudru

Jest duży, gruby i półokrągły. Jest też bardzo miękki. Aplikujemy nim puder w kamieniu lub sypki. Bardzo dobrze sprawdza się, gdy chcemy utrwalić makijaż transparentnym pudrem. Przed pudrowaniem strzepujemy z niego nadmiar kosmetyku, a następnie omiatamy twarz od góry do dołu.

Kabuki

To duży, okrągły pędzel, który mocno ściśnięte włosie. Pędzla kabuki używamy do nakładania podkładu, różu oraz kosmetyków mineralnych. Pędzla używamy bardzo delikatnie, w jego przypadku najważniejsza jest bowiem technika nakładania kosmetyków.

Do korektora

Do korektora przeznaczony jest pędzelek, który ma lekko zaokrąglony czubek. W efekcie możemy łatwo nałożyć kosmetyk w trudno dostępne miejsca. W tych miejscach nakładamy kosmetyk pędzelkiem i wklepujemy palcami; dzięki temu kosmetyk doskonale stopi się ze skórą. Pędzelek ten jest sztywny, na końcu zwęża się.

Do pomadki

Jest sztywny i dość cienki, ma długie włosie. Umożliwia bardzo precyzyjne wyrysowanie konturu ust i nałożenie nawet gęstych kremowych szminek. Malowanie ust zaczynamy od środka, kierujemy się ku kącikom.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pędzelkach do makijażu oczu. Wyróżniamy wśród nich pędzelki do nakładania cieni, blendowania oraz do eyelinera.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/8-do-twarzy

This entry was posted in Uroda.