W sieci łatwo porównamy ceny i warunki. Wakacyjne lokum może być tańsze do 20 procent niż to, które wykupimy przez biuro podróży. Korzystajmy z możliwości jakie daje nam internet, aby znaleźć niedrogie zakwaterowanie. Które portale możemy wybrać?

Szukamy apartamentów i domów

To najbardziej ekonomiczny wariant, ale pod warunkiem, że grupa składa się przynajmniej z ośmiu osób i dla całej wynajmiemy wygodny apartament. Zagranicą domów i apartamentów musimy szukać na miedzynarodowych portalach, na przykład takich jak casamundo.pl czy interhome.pl. Dobrych okazji możemy też szukać na stronach oferujących zakwaterowanie w poszczególnych krajach czy regionach. Wyjeżdżając do Włoch apartamentów możemy szukać na przykład na italieonline.eu. Jest to strona z polską wersją językową. W popularnej od dłuższego czasu Chorwacji, ofert możemy szukać na apartamentychorwacja.pl.

 

Szukamy noclegów w Polsce

Możemy ich szukać na stronach internetowych  poświęconych poszczególnym regionom Polski. Noclegów w Tatrach możemy szukać na przykład na stronie tatrynoclegi.pl. Na Mazurach znajdziemy je na przykład na stronie mazury.info.pl, a w Bieszczadach na stronie bieszczady.pl. Zawsze szukając noclegu na tych czy podobnych stronach www, wybieramy zakładkę Noclegi. Noclegów w Polsce możemy szukać także korzystając z portalu noclegi.pl. Portal przyda nam się szczególnie wtedy, gdy będziemy szukać kwatery w małej miejscowości. Na portalu jest też pewna ilość niedrogich kwater w europejskich miastach. Rezerwacji wybranego obiektu dokonujemy kontaktując się bezpośrednio z jego właścicielem.

 

Noclegi zagranicą

Możemy ich szukać na przykład na serwisie Airbnb.com (Air Bed and Breakfast). Jest to serwis, na którym oferty zamieszczane są przez właścicieli małych pensjonatów, hosteli, zarządców internatów i domów studenckich oraz przez osoby prywatne, które za niewielką opłatą wynajmują pokoje czy łóżka. Aby móc skorzystać z oferty, musimy na stronie założyć konto i napisać wiadomość do oferującej nocleg osoby.

 

This entry was posted in Inne.