Jaką pościel kupić?Spokojny i zdrowy sen jest nie tylko gwarancją wypoczynku, ale także zdrowia. Z myślą o takim śnie dużo uwagi poświęcasz urządzaniu sypialni. Starannie wybierasz do niej meble i rodzaj oświetlenia. Mnóstwo czasu poświęcasz, aby wybrać odpowiednie łóżko i wygodny materac.

Jednak bardzo często zapominasz, że na spokojny i zdrowy sen wpływa jeszcze jeden, bardzo ważny szczegół: właściwie dobrana bielizna pościelowa. W związku z tym pojawia się pytanie nie tylko o to, jakie kołdry i poduszki powinniśmy kupić, ale także, jaką kupić bieliznę pościelową, aby spało nam się przyjemnie i komfortowo?

Kolorystyka

Poszwy na kołdry i poduszki z reguły wybieramy tak, aby kolorystycznie odpowiadały wystrojowi naszej sypialni. Jednak o wiele ważniejsze o koloru prześcieradła i poszew jest rodzaj tkaniny, z której zostały uszyte. Zdrowy i spokojny sen zapewni nam tylko pościel, która została uszyta z naturalnych tkanin. Szukajmy więc poszew i prześcieradeł uszytych z bawełny, jedwabiu lub z lnu, chociażby w tym sklepie. Naturalne tkaniny bardzo dobrze sprawdzają się o każdej porze roku. Chociaż jedwabna bielizna pościelowa wydaje się być lepsza latem niż zimą. Jest chłodna w dotyku, przyjemnie więc chłodzi ciało w upalne noce. Zimą bardziej komfortowa jest bielizna pościelowa z flaneli, która jest bardzo ciepła i przyjemna w dotyku. Bardzo dużą popularnością cieszy się pościel z kory. Kora to tkanina bawełniana o specyficznej fakturze, która nie wymaga prasowania.

Na poprawę snu

Dobrze wybrana bielizna pościelowa sprawi, że rankiem wstaniemy wypoczęci. Na pewno przyda nam się kilka wskazówek, jak jeszcze możemy poprawić sobie jakość swojego snu. Nasze prababcie i babcie przechowywały bieliznę pościelową wkładając między poszwy na kołdry, pierzyny (były bardziej popularne niż te pierwsze) i prześcieradła uszyte z lnu woreczki napełnione pachnącymi ziołami, na przykład lawendą, czy macierzanką. Odstraszały one mole, a przy okazji sprawiały, że bielizna pięknie pachniała. Skorzystajmy z ich doświadczeń lub stosujmy specjalną aromatyzowaną wodę do prasowania. Możemy też dodać do wody kilka kropli ulubionego zapachu.

This entry was posted in Dom.