Wakacje mogą okazać się tańsze niż z reguły myślimy. Możliwości znalezienia niedrogiego zakwaterowania na przykład nad ciepłym morzem jest dzisiaj naprawdę wiele. Jedyne czego potrzebujemy do wyszukania takich atrakcyjnych ofert, to dostęp do Internetu.

Kwatery prywatne

Zatrzymanie się w prywatnych kwaterach to jedna z szans na niedrogie nocowanie. Kilkanaście lat temu kwatery prywatne można było wynająć jedynie za pośrednictwem agencji turystycznych. Dzisiaj możemy wyszukiwać je za pośrednictwem portali takich jak na przykład wimdu.pl czy airbnb.pl. Za ich pośrednictwem nawiążemy bezpośredni kontakt z osobami, które mają do wynajęcia pokój, apartament czy mieszkanie. Jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać zarówno, gdy podróżujemy z rodziną, jak i wtedy, gdy wyjeżdżamy na kilka dni w kilkuosobowej grupie przyjaciół. Opcją najbardziej korzystną bardzo często okazuje się wynajęcie apartamentu dla  3,4 osób. Na stronach wymienionych oraz podobnych im serwisów, można przeczytać opinie osób, które wcześniej skorzystały z oferty. Ta forma zakwaterowania ma wiele zalet. Jest nią nie tylko cena, ale także to, że właściciele kwater chętnie radzą osobom, które goszczą, gdzie mogą na przykład niedrogo i smacznie zjeść; przyda się znajomość angielskiego.

 

Apartamenty w Polsce i zagranicą

Najbardziej korzystne jest wybranie się na wakacje większą grupą. Dla całej grupy wynajęcie apartamentu jest opcją dużą tańszą. Najkorzystniejsze jest wynajęcie apartamentu dla 3-4 osób. Jeszcze bardziej opłaca się wynająć dom lub duży apartament dla grupy, która składa się z 8-10 osób. W zależności od tego, czy wakacje spędzamy w Polsce, czy za granicą, takich możliwości  zakwaterowania szukamy na polskich lub międzynarodowych portalach. Wygodnych, ładnie urządzonych wakacyjnych apartamentów w Polsce możemy szukać w serwisie sunandsnow.pl. Portale międzynarodowe to na przykład casamundo.pl czy interhome.pl. Dobrych okazji możemy szukać za granicą na stronach oferujących noclegi w poszczególnych krajach.

 

This entry was posted in Inne.