Jak wybrać dobry hosting pod zaplecze i gdzie znaleźć tani hosting SEO? Poniżej przedstawione zostały wskazówki dla początkujących pozycjonerów, pomagające stworzyć wartościowe i bezpieczne zaplecze SEO.

Jak wybierać odpowiedni hosting pod zaplecze?Uproszczona definicja hostingu mówi o tym, że jest to miejsce, w którym można przechowywać strony internetowe. Każda firma pozycjonująca strony internetowe musi mieć sieć stron, które będą służyły pozycjonowaniu stron swoich klientów. Stworzenie takich stron wymaga miejsca w internecie, w którym owe strony będą się znajdowały. Służą ku temu hostingi stworzone specjalnie pod SEO. W Polsce rynek związany z udostępnianiem miejsca na serwerach można określić jako rozwijający się, ale mimo to mamy już duży wybór firmy oferujących porządny tani hosting seo.

Jak wybrać optymalny hosting dla siebie lub swojej firmy pozycjonerskiej?

Zwykle wybór zależy od tego na czym nam konkretnie zależy  – jednym na tym, aby usługa była możliwie jak najtańsza i skrojona do minimum. Inni potrzebują koniecznie takiego serwera, który będzie miał wysoki uptime, czyli wskaźnik procentowy wyrażający to jak długo serwer może działać bezawaryjnie.

Podstawowe parametry to pojemność hostingu, częstotliwość opłat, a także transfer i ilość możliwych stron, które możemy na owym serwerze postawić. Warto wybierać taki hosting pod seo, który będzie dawał nam nieograniczoną możliwość zainstalowania na jego powierzchni stron, a także taki, który udostępni nam do użytkowania wiele adresów IP. Dywersyfikacja adresów IP dla stron zapleczowych jest kluczowa i nie chodzi tutaj tylko o zróżnicowanie w obrębie klasy C, ale także należy zadbać o to, aby numery były po prostu całkowicie autonomiczne.

Kiedy będziemy już posiadali odpowiedni hosting pod SEO, zadbajmy o odpowiednią strategię linkowania, a także o wybór odpowiednich domen i skryptów, które będą obsługiwały nasze strony internetowe.

Na koniec należy zauważyć, że jeden serwer SEO do budowania całego zaplecza to nie najlepsze rozwiązanie. Nie jest to dobra wiadomość dla początkujących firm pozycjonerskich, bo opłacenie jednego tylko hostingu SEO to koszt kilkuset złotych rocznie. Jednakże jeśli będziemy posiadali kilka hostingów, na których będą znajdowały się strony zapleczowe, unikniemy podejrzeń ze strony Google o manipulowanie profilem linków. Strony na naszym zapleczu powinny mieć różnych właścicieli, różne adresy IP, a także różne geolokalizacje różnych domen.