Jak udanie zamaskować sejf domowy

Rosnąca popularność sejfów domowych to efekt bogacenia się społeczeństwa, powszechniejszego budownictwa rodzinnego oraz coraz większej ilości przedmiotów, które uznajemy za wartościowe i godne chronienia.

Wraz z zakupem sejfu pojawia się jednak odwieczny dylemat.

Gdzie go zainstalować?

Miejsce instalacji determinuje w pewnym sensie rozmiar sejfu. O ile skrytkę lub sejf ścienny można łatwo ukryć lub po prostu dyskretnie zakryć to wolnostojące duże sejfy sprawią nam nieco więcej problemów. W takim wypadku najwłaściwszą taktyką jest ustawienie urządzenia w pomieszczeniu, które jest dostępne tylko i wyłącznie dla domowników. Musimy bowiem pamiętać, że przytłaczającą liczbę kradzieży popełniają osoby, które sami wpuszczamy do domu. Może to być fałszywa ekipa remontowa, lub ankieter czy też po prostu opiekunka do dziecka. Zdecydowanie łatwiej jest ukryć sejf ścienny lub podłogowy. Czasami wystarczy po prostu przykryć go innym przedmiotem w postaci zdjęcia, obrazu lub w przypadku sejfu podłogowego po prostu dywanem.

Lokalizacja

Jeżeli chcemy, żeby nasz sejf był naprawdę zlokalizowany w bezpiecznym miejscu to nie wybierajmy miejsc oczywistych czyli sypialni lub gabinetu. Teoretycznie są to pomieszczenia do których nikt poza nami nie ma wstępu, ale niestety musimy pamiętać, że wie to także potencjalny amator cudzej własności. Dlatego warto pomyśleć nad innym pomieszczeniem, które będzie równie niedostępne dla osób postronnych, ale już nie tak oczywiste jeśli chodzi o prawo pierwszego wyboru. Doskonale nadają się do tego takie pomieszczenia jak poddasze, piwnica, strych, garaż, czy choćby kuchnia.

Więcej na https://www.saffort.pl/

Jednym z popularniejszych trików jest zainstalowanie sejfu ściennego na wysokości innej niż wysokość oczu. Możemy na przykład umieścić urządzenie nisko przy samej podłodze przez co będziemy mieli do niego łatwy dostęp, a lokalizacja nie będzie wydawać się oczywista dla włamywacza. Niezłym miejsce na ukrycie schowka jest przestrzeń pod schodami lub kratka wentylacji. Nie ma tu potrzeby zabudowywania rzeczywiście istniejącej instalacji ale stworzenie jej atrapy na potrzebę zamaskowania umieszczonego wewnątrz sejfu.

This entry was posted in Dom.