Aby poprawnie wyliczyć swoją składkę na ubezpieczenie obowiązkowe OC i dobrowolne AC, możemy udać się do biura agenta, jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak dużo prostszym i szybszym rozwiązaniem jest kalkulator OC AC.

Sam kalkulator OC AC możemy znaleźć na jednej z setek stron poświęconych ubezpieczeniom komunikacyjnym. To narzędzie niezwykle proste, wręcz intuicyjne. To, co musimy ze swojej strony zrobić, to przygotowanie odpowiednich dokumentów, zawierających dane, które będziemy zmuszeni wpisać w odpowiednie pozycje w kalkulatorze. Dokumenty te to: dowód osobisty, dokumenty rejestracyjne pojazdu oraz zeszłoroczna umowa ubezpieczeniowa. Kiedy wszystko mamy już przygotowane, to pozostaje nam tylko postępować wedle zaleceń programu i po kolei wpisywać kluczowe dane do systemu. Najpierw wypełniamy pola formularza, by ostatecznie dojść do ekranu ofert. Jeśli jesteśmy zainteresowani wykupieniem polisy, to wystarczy przejść do kolejnego etapu i wypełnić pola z danymi pojazdu i kierowcy. Na etapie zakupu OC decydujemy także o formie płatności, ewentualnym podziale składki na raty i sposobie dostarczenia dokumentów. Korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości zapłaty karty kredytową. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych premiuje ten sposób zapłaty za polisę i nagradza nas tu dodatkową zniżką, która może sięgnąć nawet pięciu procent ogólnej wartości.

Korzyści korzystania z kalkulatora są oczywiste. Całość ubezpieczenia załatwiamy szybko i to bez konieczności wychodzenia z domu. To, co wzbudza wątpliwość wielu konsumentów, to bezpieczeństwo takiej transakcji. Z reguły większość internetowych transakcji jest bezpieczna. Zwróćmy jedynie uwagę czy strona posiada tak zwane szyfrowanie danych. Naszą wątpliwość powinny też wzbudzić zapytania o dane osobowe na poziomie przeliczania składki. Musimy mieć też możliwość wycofania się z kalkulacji w dowolnym momencie. Ostatecznie unikajmy wszelkich stron, gdzie korzystanie z kalkulatora jest płatne. Narzędzie to bowiem jest z zasady bezpłatne, i wszelkie opłaty są tu zwyczajnym wyłudzeniem.

Dowiedz się więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

This entry was posted in Finanse.