Jak owocnie spędzać czas w sieci?

Jak owocnie spędzać czas w sieci?Bardzo często bywa tak, że sami łapiemy się na tym, że spędzając czas w Internecie po prostu nie robimy absolutnie nic konstruktywnego.

Czas po prostu przecieka nam przez palce i chociaż wydaje się nam, że odpoczywamy to często po takiej sesji w sieci czujemy się bardziej zmęczeni niż zanim w ogóle dotknęliśmy klawiatury.

Wobec tego – jak organizować sobie czas w sieci?

 

Oczywiście, nie sposób za każdym razem robić czegoś konstruktywnego, czasem możemy mieć ochotę po prostu czatować ze znajomymi przez długie godziny i także nie ma w tym nic złego. Warto jednak w pierwszej kolejności wziąć pod lupę czas spędzany przed monitorem i zastanowić się na co go poświęcamy. Jeśli sami dojdziemy do wniosku, że wiele niepotrzebnych czynności chcemy zamienić na coś budującego – możemy na przykład zacząć oglądać różnego rodzaju webinary. Najczęściej webinary kojarzą się nam z doszkalaniem zawodowym i faktycznie, jeśli tylko czujemy, że okaże się to nam przydatne – możemy oglądać webinary związane z naszą branżą, aby ciągle poszerzać swoje kompetencje. Jednak, webinary z powodzeniem mogą być także zogniskowane wokół tematyki naszych prywatnych pasji i zainteresowań, jeśli tylko takie posiadamy.

Przeglądanie newsów

 

Bardzo często wykonywaną czynnością w sieci jest przeglądanie wiadomości. Nie jest to takie złe, bo dzięki temu, że czytamy newsy online poszerzamy swoją wiedzę o świecie i ciągle jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami. Z takich przyzwyczajeń nie warto rezygnować, oczywiście ograniczając jedynie czytanie serwisów plotkarskich, na których zamieszczane informacje są właściwie bezużyteczne.

Zagrać też czasem można

 

Niekoniecznie tracimy także nasz cenny czas grając w gry online. Jest to pewien rodzaj rozrywki, a dodatkowo możemy rozwijać swoje kontakty grając w rozmaite gry społecznościowe. Jeśli rozsądnie gospodarujemy czasem jaki przeznaczamy na gry – również może to być ciekawy sposób na spędzanie czasu w sieci, z którego absolutnie nie powinniśmy pod żadnym pozorem rezygnować.