Wakacje wcale nie muszą być bardzo drogie. Warto zorganizować je na własną rękę i wykorzystać możliwości, jakie daje nam internet. W sieci możemy porównać ceny w wielu obiektach turystycznych, może sprawdzić warunki i zapoznać się z opiniami osób, które w danym obiekcie nocowały wcześniej.

Serwisy rezerwacyjne

Przy wyszukiwaniu noclegów warto skorzystać ze specjalnych porównywarek i wyszukiwarek internetowych. Ich największe zalety to ceny i możliwość zapoznania się z opiniami osób, które z oferty korzystały wcześniej. Do skorzystania z tych serwisów powinno nas zachęcić także to, że ich oferta jest bardzo bogata. Znajdziemy w nich zarówno 5-gwiazdkowe hotele, pensjonaty jak i hostele oferujące noclegi w wieloosobowych salach. W Polsce doskonale znanym i popularnym serwisem jest booking.com. Serwis działa od 1996 roku. Dysponuje bardzo bogatą bazą hoteli, pensjonatów i apartamentów na całym świecie. Platforma dostępna jest w 40 językach, jest wśród nich również język polski. Znanym i popularnym w Polsce serwisem jest także trivago.pl. To wyszukiwarka przede wszystkim skupiona na hotelach. Strona dostępna jest nie tylko na polskiej platformie, każdego dnia jest odwiedzana przez tysiące osób. Współautorami serwisu są podróżnicy z całego świata. Kolejnym agregatorem usług turystycznych jest portal tripadvisor.com. TripAdvisor to portal, na którym znajdziemy opinie nie tylko o hotelach, ale także restauracjach, innych firmach związanych z obsługą ruchu turystycznego oraz o atrakcjach turystycznych w danej miejscowości czy regionie.

Dobre strony

Informacje o noclegach znajdziemy także na stronach poświęconych poszczególnym krajom lub regionom. Wybierając się na przykład w Tatry, zajrzyjmy na stronę tatrynocllegi.pl. Planując pobyt np. w Chorwacji, przejrzyjmy oferty zamieszczone na stronie adrialin.pl. Osoby, które interesuje wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, mogą odwiedzić stronę agroturystyka.pl. Noclegi w hostelach znaleźć można na stronie hostels.com lub hostelworld.com.

This entry was posted in Inne.