Jak karma dla szczeniąt?

W sklepach jest ogromny wybór suchej i mokrej karmy dla psów. Pamiętajmy jednak, że wybierając karmę dla swojego pupila powinniśmy pamiętać o tym, że na poszczególnych etapach zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze zmienia się.

Dlatego też należy pamiętać, że inną karmę powinniśmy kupić dla dorosłego psa, a inną dla szczeniaka.

Jakie wymagania powinna spełniać karma dla szczeniąt?

Szczeniaki rosną niezwykle szybko. Ich organizm potrzebuje więc dużej ilości witamin i składników mineralnych. Karma dla szczeniąt powinna być lekkostrawna, dostarczać mu energii, a zawarte w niej składniki odżywcze muszą być dobrze zbilansowane i łatwo przyswajalne. Oczywiście można karmić szczeniaka samodzielnie przygotowując mu posiłki. Nigdy jednak gotując jedzenie dla szczeniaka nie można mieć pewności, że dostanie on odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych. Gotowe karmy są więc lepsze. Do wyboru są specjalne karmy dla psów suche i mokre. Te pierwsze są bogate w składniki odżywcze, które są szczeniakowi potrzebne, zaspokajają głód na dłużej niż mokre.

O czym pamiętać kupując karmę dla szczeniąt?

Na pewno kluczowym czynnikiem nie powinna być cena karmy. Zanim kupimy konkretną karmę, sprawdźmy jaka jest w niej zawartość mięsa. Im jest go więcej, tym karma jest lepsza. W dobrej karmie (nie tylko dla szczeniąt) powinno być nie mniej jak 28 procent mięsa. Taką karmę trudno dostać w supermarketach, najlepiej jest szukać jej w dobrych sklepach zoologicznych lub w przychodniach weterynaryjnych. Oczywiście im karma będzie zawierała więcej mięsa, tym więcej za nią zapłacimy. Do dobrej karmy dla szczeniąt producenci dodają także witaminy i minerały. Wśród składników nie może zabraknąć również zbóż, warzyw, owoców i kwasów tłuszczowych. Tak skomponowana karma dla szczeniąt zapewni im wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Szczeniaki nie tylko bardzo szybko rosną, są też niezwykle energiczne. Potrzebują więc karmy, która zapewni im dobrą kondycję zdrowotną. Najlepiej wybierać specjalną karmę dla szczeniąt.

This entry was posted in Dom.