Internet przestrzenią rozwoju, rozrywki, informacjiInternet daje olbrzymie możliwości. Każdy jego użytkownik zdaje już sobie chyba z tego sprawę. Internet w zasadzie wymknął się spod kontroli i żyje własnym życiem wciąż się rozrastając.

Stał się nośnikiem i przekaźnikiem niewyobrażalnej ilości informacji oraz tunelem którym świadczone są rozmaite usługi. Jest to między innymi miejsce spotkań i rozmów czy nauki, szeroko rozumianej rozrywki interaktywnej i zdobywania informacji.

Kursy i szkolenia dostępne online

Webinarium jest to internetowy odpowiednik seminarium realizowany za pośrednictwem technologii webcast umożliwiającą obustronną komunikację pomiędzy prowadzącym dane spotkanie a uczestnikami. Webinary dzięki internetowi zastępują nie tylko konferencje i seminaria, ale nawet wykłady czy prelekcje, co przenosi studiowanie czy nauczanie na zupełnie inny poziom. Znajduje to też zastosowanie w międzynarodowych korporacjach, umożliwiając spotkanie członków zarządu oddalonych nieraz o setki czy tysiące kilometrów. Wystarczy komputer, kamera i dostęp do internetu, by móc się komunikować, rozmawiać, konsultować czy uczyć z dowolnego miejsca na Ziemi.

Świat gier online wciąga dorosłych

Gry online są nie tylko domeną dzieci. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest coraz więcej dorosłych, którzy często i godzinami w nie grają. I mam tu nie tylko na myśli przeglądarkowe gierki, a produkty triple A, dające możliwość grania online i płynącą z tego rozrywkę i masę satysfakcji. Wokół tego typu produkcji wyrosły olbrzymie społeczności graczy, którzy nie tylko rywalizują czy współpracują ze sobą na gruncie cyfrowym, ale wiele tego typu znajomości przeniosło się do rzeczywistości i są kontynuowane poza ekranem komputera czy telewizora.
Internet to także dostęp do informacji. Wiadomości nie są już tylko domeną programów telewizyjnych czy radiowych. Newsy online przebijają je na głowę, gdyż są dostępne w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca i pojawiają się zdecydowanie szybciej niż te podawane w telewizji czy radiu. Do tego selekcja według upodobań czy zainteresowań jest dużo łatwiejsza dla pojedynczego odbiorcy, niż surfowanie po kanałach by znaleźć to, co nas interesuje. Dzięki internetowi możemy poznać przebieg zdarzenia mającego miejsce na drugim krańcu globu w kilka chwil- i nie wymaga to wcale wielkiego wysiłku.
Internet aktualnie jest bodaj najsilniejszym medium o największych możliwościach i trzeba z tego dobrze i mądrze korzystać.