Internet - platforma wielofunkcyjnaJak wszyscy dobrze wiemy, w dzisiejszych czasach Internet jest nam niemal niezbędny. Używają go dzieci, nastolatkowie, dorośli i coraz częściej także seniorzy.

Młodym ciężko sobie wyobrazić, jak ich rodzice i dziadkowie funkcjonowali bez Internetu. W końcu dziś, chcąc nie chcąc – jesteśmy nim otoczeni.

Do czego przydaje się sieć?

 

Oczywiście ma to swoje wady i zalety. Nietrudno o uzależnienie, zwłaszcza wśród dzieci, których rodzice wolą dać im laptopa czy smartfona niż spędzić z nimi czas. Używając go z rozwagą, można jednak zyskać bardzo wiele korzyści. Jest on w końcu tak zróżnicowany, że zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim, większości z nas Internet przydaje się do pracy czy nauki. Łatwo znajdujemy różne informacje – od mody, przez historię aż po fizykę kwantową. Jeśli chodzi o naukę, nie tylko uczniowie szkół podstawowych, średnich czy studenci wykorzystują w tym celu Internet.

Nowatorska metoda nauki

 

Warto zapoznać się z takim pojęciem jak webinary. Jest to nowy sposób na zdobywanie wiedzy przez wykłady online, gdzie mamy zapewnione słyszenie nauczyciela, jego widoczność na wideo oraz możliwość obejrzenia jego prezentacji, jeśli jest taka potrzeba. Pozwala to zaoszczędzić czas i nauczyć się przydatnych rzeczy bez wychodzenia z domu. Niestraszne więc jest przeziębienie czy niekorzystna pogoda, one na pewno nie zahamują naszego rozwoju. Z Internetu korzystamy również w celach rozrywkowych, większość młodych (lecz nie tylko) osób posiada social media, słuchamy muzyki i oglądamy teledyski na stronach do tego przeznaczonych, możemy legalnie, za niewielką opłatą obejrzeć filmy czy seriale. Dla fascynatów są też dostępne różnorakie gry online, nie tylko dla dzieci. Możemy znaleźć te związane z przebieraniem i malowaniem postaci, wyścigi samochodowe czy gry akcji. Nietrudno zdobyć też newsy online. Dzięki Internetowi możemy być na bieżąco w tematach społecznych, politycznych czy rozrywkowych. Masa portali informacyjnych pozwala wyrobić sobie obiektywną opinię, bez manipulacji, gdyż wiedzę zdobywamy nie tylko z jednego źródła. Tak więc Internet, wbrew wielu opiniom może być bardzo dobrą i przydatną rzeczą, jeśli oczywiście jest rozsądnie wykorzystywany.