Bez względu na to, czy mamy upalne lato, czy też mroźną zimę, seniorzy, podobnie jak ludzie młodzi, marzą o wypoczynku. Czas zatem zastanowić się nad propozycją, która nie będzie już wiązała się wyłącznie z opieką nad wnukami. Obecnie coraz modniejsze stają się wyjazdy prozdrowotne, stworzone z myślą o osobach starszych, uwzględniające ich potrzeby i stawiające nie tylko na ich komfort, ale i na poprawę stanu zdrowia.

Senior – ważny klient

7 dniowe turnusy rehabilitacyjne dla seniorów zwracają na siebie uwagę nie tylko dlatego, że jest ich coraz więcej. Wystarczy jeden rzut oka na ofertę konkretnego ośrodka, aby przekonać się o tym, że senior jest traktowany w szczególny sposób i podczas pobytu może korzystać ze swojej uprzywilejowanej pozycji na wiele sposobów. Dziś nie ma już mowy o wieloosobowych pokojach, telewizorze jedynie na świetlicy oraz o posiłkach, na których skład nie ma się wpływu. Nie do pomyślenia jest też brak dodatkowych atrakcji takich, jak wycieczki fakultatywne. Seniorzy mogą liczyć na duże, dobrze wyposażone pokoje, windy ułatwiające poruszanie się, pomoc osoby zawodowo zajmującej się opieką, a także na… stały dostęp do WiFi, aby nie stracić kontaktu z wirtualnym światem. Oczywiście, nie każda osoba starsza korzysta z tego rodzaju atrakcji. Każda otrzymuje jednak jasny sygnał mówiący o tym, że nie tylko znajdują się one w zasięgu ręki, ale również – że są tu właśnie dla niej.

Dla podreperowania zdrowia

Często już sama możliwość odpoczywania przez tydzień w komfortowych warunkach pozwala seniorowi na regenerację sił. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że 7 dniowe turnusy rehabilitacyjne dla seniorów to coś jeszcze. Osoby starsze mogą liczyć na różnorodne zabiegi dostosowane do ich potrzeb, inne są więc zalecane osobom zmagającym się z astmą, inne zaś tym, którym dokuczają bóle stawowe. Zabiegi są zawsze przeprowadzane przez doświadczonych rehabilitantów, a znajdujący się na terenie ośrodka lekarz jest w stanie zainterweniować natychmiast, gdy tylko pojawia się taka konieczność.

Zobacz też: https://wojnar.pl/oferty/7-dniowe-turnusy-rehabilitacyjne-dla-seniorow-w-gorach/

This entry was posted in Zdrowie.