Gdzie można zainstalować sejf domowy?

Dostępne w ofercie rynkowej sejfy domowe dzielą się na 3 kategorie, które wyróżnia się ze względu na docelowe miejsce umieszczenia tej bezpiecznej skrytki. Mamy więc do wyboru sejfy wolnostojące, meblowe i ścienne. Wbrew pozorom zdecydowanie się na określony rodzaj ma znaczenie nie tylko dla wystroju wnętrza. Tutaj liczą się także bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Sejfy wolnostojące

Sejfy wolnostojące można umieścić w dowolnym miejscu. Te masywne, wykonane z bardzo wytrzymałej stali konstrukcje cechują się znacznie większą niż 2 pozostałe klasy pojemnością, przez co są bardziej funkcjonalne. Jednakże znacznie trudniej jest je odpowiednio zamaskować, dlatego na ich lokalizację warto wybierać takie punkty, w których nie będą się rzucać w oczy.

W przypadku sejfów wolnostojących należy pamiętać także o ich przytwierdzeniu do podłoża lub ściany.

Sejfy meblowe

Sejfy meblowe, jak sugeruje nazwa, mogą być ulokowane w szafach i szufladach lub na półkach. Ich największym atutem jest to, że bardzo łatwo można je ukryć, przez co nie zwracają na siebie uwagi oraz nie zaburzają aranżacji wnętrza. Wadę stanowi natomiast niewielka pojemność, która znacznie ogranicza zakres przedmiotów, jakie można przechowywać w tego typu sejfach.

Sejfy ścienne

Sejfy ścienne dostępne są w wielu wariantach wizualnych i rozmiarowych. Zazwyczaj cechują się też większymi niż sejfy meblowe wymiarami. Tego typu modele umieszcza się w specjalnych otworach wykonanych w ścianach. Niewątpliwymi zaletami sejfów ściennych jest to, że umożliwiają one przechowywanie wielu przedmiotów o różnych rozmiarach, a także są bardzo łatwe do zamaskowania (obraz, lustro, pled). Wadą może być zaś fakt, że jeśli miejsce na taki sejf nie zostało uwzględnione w projekcie, jego przygotowanie może być pracochłonne.

Który jest najlepszy?

Tak naprawdę trudno wskazać jeden, absolutnie najlepszy rodzaj sejfów. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych oczekiwań i preferencji. Z pewnością najbardziej uniwersalne są sejfy wolnostojące, jednak w wielu przypadkach są one po prostu zbyt duże, aby stać się dyskretnym elementem wnętrza. Właśnie dlatego wiele osób, po uprzednim określeniu swoich potrzeb, decyduje się na sejfy ścienne lub meblowe.

Więcej informacji dostępnych na stronie http://www.saffort.pl/