W poszukiwaniu atrakcyjnych pod względem cen kwater warto wykorzystać możliwości, jakie daje internet. Korzystając z dostępu do internetu zaplanujemy swój urlop tak, że na noclegach zaoszczędzimy kilkaset złotych. Trzeba tylko umieć szukać okazji.

Gdy szukamy noclegów

Nie ma znaczenia czy szukamy ich w Polsce, czy za granicą. Są portale, które umożliwią nam wyszukanie coś dla siebie w ramach zaplanowanego budżetu. Gdy wybieramy się na wakacje z przyjaciółką, partnerem, grupą przyjaciół czy całą rodziną, kwatery możemy szukać na booking.com. To serwis, który ma bardzo bogatą ofertę. Znajdziemy w nim nocleg zarówno w 5-gwiazdkowym hotelu, jak i w prywatnym pensjonacie lub apartamencie. Zaletą jest to, że większość wynajmujących za pośrednictwem serwisu umożliwia rezerwację bez kosztów. W wielu obiektach rezerwację można także bez kosztów odwołać, trzeba to tylko zrobić odpowiednio wcześnie. Obsługa strony jest bardzo prosta, serwis ma polską wersję językową. Mniej komfortowe warunki znajdziemy w hostelach. Największą liczbę hosteli, które oferują niedrogie noclegi znajdziemy za pośrednictwem strony hostels.com. W poszukiwani hostelu możemy skorzystać również z serwisu hostelworld.com. Od pewnego czasu bardzo modne stało się poszukiwanie noclegów za pośrednictwem portalu airbnc.com. Oferty na tym portalu zamieszczają właściciele małych pensjonatów, hosteli i wolnych pokoi w mieszkaniach. Serwis działa bardzo prosto, płatność przekazywana jest właścicielowi kwatery przez portal dopiero, gdy zameldujemy się w wybranym obiekcie.

Serwisy couchsurfingowe

Znajdziemy tutaj noclegi za darmo. Działalność tych serwisów polega na tym, że ich użytkownicy nawzajem udostępniają sobie noclegi i nie pobierają przy tym żadnych opłat. W tym wypadku ogromną rolę odgrywają opinie wystawione przez innych couchsurferów oraz referencje. Osoby początkujące mogą mieć trudności zarówno z uzyskaniem zaproszenia, jak i zaproszeniem kogoś do siebie. Wejście w tę społeczność może być trudne, ale na pewno jest możliwe.

This entry was posted in Inne.