Ewolucja internetowaInternetowy świat staje się coraz bardziej urozmaicony. Dawniej mogliśmy jedynie wysyłać maile, oglądać proste witryny i czytać blogi, które nijak mają się do tego, co dzisiaj prezentuje się na ekranach naszych monitorów.

Wszystko uległo zmianie dzięki temu, że żyjemy we wspaniałych czasach, gdy technologia przed do przodu. Nie bez znaczenia jest również to, że internet otwiera przed nami nowe możliwości każdego dnia, a my nie boimy się z nich korzystać.

Szeroka oferta świata online

 

Śmiało zakładamy blogi i szukamy nowych sposobów na ich upiększenie. Ponadto chętnie zapoznajemy się z nowościami od programistów, grafików i informatyków, na które kiedyś patrzyliśmy z niedowierzaniem, a nawet lękiem. Lubimy gry online (kiedyś straszono nas wysokimi rachunkami za granie w sieci) oraz newsy online. Te ostatnie stały się głównym źródłem informacji. Dawniej im nie dowierzaliśmy, bo praktycznie każdy mógł napisać to, co mu przyszło do głowy. Teraz jest niby podobnie, jednak portale internetowe zatrudniają znanych redaktorów, dziennikarzy, a nawet prowadzą programy na żywo. To wszystko wpływa na nas i nasze życie, dlatego prowadzimy całkiem inny żywot niż wcześniej.

Wykładowcy również lubią internet…

 

Jakiś czas temu ewolucja internetowa wpłynęła również na prowadzenie seminariów, a do naszego słownika weszło słowo „webinar”. Na pewno o nim słyszeliście, chociaż niekoniecznie zdajecie sobie sprawę co oznacza owo pojęcie. Mniej więcej oznacza to seminarium prowadzone w sieci internetowej. Podobnie jak w tradycyjnej postaci jedna osoba mówi, a inne jej słuchają. Ewentualnie zadają pytania, a ta osoba odpowiada. Z tym, że w internetowej wersji dzieje się to przez czat. Dość proste do zrozumienia i zrobienia, prawda? Właśnie dlatego dzisiaj webinary są popularną formą seminariów, a wykładowcy coraz chętniej prowadzą je online. Dzięki temu w szybki i tani sposób są wyjaśniane różne wątki tematyczne. Jak widać Internet jest obecnie o wiele szybszym środkiem komunikacji nawet pod względem prowadzenia seminariów niż mogłoby się nam wydawać jeszcze kilka lat temu.