Zapanowała już jakiś czas temu – i na szczęście nadal się twardo utrzymuje – moda na produkty spożywcze i kosmetyki pochodzenia naturalnego. To bardzo dobrze, ponieważ takie produkty są znacznie bezpieczniejsze dla organizmu człowieka i korzystając z nich można się ustrzec wielu problemów, które dotkną zapewne innych ludzi – wybierających może i tańsze, ale pod wieloma względami szkodliwsze towary.

Jednak nie wszyscy orientują się dlaczego niektóre produkty nazywa się organicznymi, inne tylko naturalnymi, a jeszcze inne ekologicznymi. Wiele osób sądzi, że jest to nazwa stosowana zamiennie, więc ze zdziwieniem dowiadują się, że prawda jest inna – są drobne, aczkolwiek znaczące różnice między nimi. Czym więc są produkty organiczne i jak je odróżnić od pozostałych?

Kosmetyki organiczne – czyli jakie?

Kosmetykami naturalnymi nazywamy wszystkie, które są oparte na naturalnych składnikach. Niestety, niektórzy producenci nadużywają tego terminu i nazywają naturalnymi i takie towary, które mimo wszystko zawierają w sobie jakieś chemiczne, szkodliwe substancje, chociaż rzeczywiście maja też w składzie liczne, naturalne wyciągi czy ekstrakty. Może być i tak, że kosmetyki są pochodzenia naturalnego, ale nie tylko roślinnego – ale również zwierzęcego. Dlatego właśnie ci, którzy znają się nieco na branży, wybierają raczej wersje organiczne – w przypadku ich produkcji normy są dużo bardziej restrykcyjne, a zasady ostrzejsze.

Produkty organiczne – gdzie je znaleźć?

Produkty organiczne powinny posiadać specjalne oznaczenia i móc się pochwalić odpowiednimi certyfikatami – właśnie po nich można je rozpoznać. Dlatego najlepiej jest najpierw nieco poczytać o tego rodzaju towarach, znaleźć firmy, które produkują podobne rzeczy, a następnie zamówić je czy to przez internet, czy też kupić w sklepie stacjonarnym gdy je znajdziemy. Dzięki temu ma się pewność, że produkty naprawdę są bezpieczne – a przecież właśnie o to chodzi. To tym ważniejsze, że zwykle za takie rzeczy płaci się więcej – warto mieć zatem pewność, że się nie przepłaca.

This entry was posted in Uroda.