Czy warto stosować dodatki do silników diesla?Wszyscy wiemy, że na trwałość, osiągi oraz stan silnika, olbrzymi wpływ ma jakość stosowanych przez nas paliw. Jeśli są one z dużą ilością zanieczyszczeń lub mają niewłaściwy skład, to silnik straci swoją moc, a nawet może dojść do problemów z jego uruchomieniem. Dlatego opracowano niezwykle skuteczny dodatek do paliwa w silnikach diesla.

Kiedy paliwo jest chrzczone w sposób ordynarny, to zazwyczaj dowiadujemy się o tym natychmiast po zapaleniu silnika. Najczęściej jednak odstępstwa od normy są niewielkie, to destrukcja elementów układów zasilania postępuje powoli i jest trudna do zauważenia przez użytkownika samochodu. Nawet jeśli paliwo jest całkowicie zgodne ze wszelkimi normami, to musimy pamiętać, że przez układ zasilania przepływa go mnóstwo przez rok życia samochodu. Efektem tego zawsze będzie zanieczyszczenie układu zasilania czy komory spalania silnika.

O ile w przypadku nalania złego paliwa, nie ma innego wyjścia jak je spuścić i przepłukać układ zasilania oraz wymienić filtr paliwa, to dodatek do diesla pozwala nam właśnie usunąć te zanieczyszczenia, które wynikają z naturalnego osadzania się cząstek zanieczyszczeń pozostających w paliwach, teoretycznie będących w zgodzie z normą. Musimy jednak pamiętać, że w celu uzyskania pozytywnego działania dodatków do paliw należy pamiętać o dwóch istotnych czynnikach. Pierwszym jest stosowanie produktów pochodzących od sprawdzonego, renomowanego producenta. Drugim, odpowiednie działanie produktu.

Dodatek do diesla taki jak tutaj: https://tec2000.pl/produkt/dodatek-uszlachetniacz-do-diesla/  to preparat zaprojektowany i stworzony do zapewnienia maksymalnej ochrony i skutecznego czyszczenia najnowszych układów paliwowych. Znajdująca się w nim specjalistyczna mieszanka pozwala osiągać, lepsze wyniki silnika i zapewnić mu dłuższy czas bezawaryjnego działania. Preparat skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia: osady takie jak zwęglenia, smar, olej i sadzę z układu paliwowego. Oczyszczeniu ulega cały układ od zbiornika aż do komory spalania. Jednocześnie regularne stosowanie produktu pozwala na zapobieganie nowym osadzeniom, także na dyszach wytrysków. Ostatecznie preparaty tego typu zapewniają długotrwałe smarowanie układu wtryskowego i paliwowego – zwłaszcza przy stosowaniu oleju napędowego o niskiej zawartości siarki. Chroni pompę wysokiego ciśnienia, końcówki wtrysków oraz wszystkie elementy ruchome, a także mają działanie higroskopijnie. To znaczy, rozbijają krople wody, wiążą wilgoć w paliwie i bezpiecznie usuwają ją z układu wtryskowego.