Czy warto korzystać z kalkulatorów ubezpieczeniowych?

Zanim skontaktujemy się z agentem ubezpieczeniowym lub kupimy ubezpieczenie komunikacyjne on line warto skorzystać z narzędzia jakim jest kalkulator OC AC. Wstępne oszacowanie kosztów z jakimi musimy się liczyć, pozwoli nam wybrać odpowiednią ofertę z propozycji wielu towarzystw.

Zwykle szukamy taniego ubezpieczenia OC. Kalkulator w tym wypadku będzie nieocenioną pomocą. Ubezpieczenie to bowiem jest obowiązkowe i nie mamy możliwości rezygnacji z niego nawet jeśli nie jeździmy samochodem, a stoi ono na przykład w garażu. Przygotuj podstawowe dane swojego samochodu oraz swoje i oblicz OC bardzo szybko. Wystarczy kilka minut a już poznasz odpowiedź.

Oblicz wysokość składki https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Kalkulatory pozwalają jedynie na wstępną ocenę składki dostosowaną do twojego auta. Następnym narzędziem, które będzie już konkretnie pomocne w zawarciu najlepszego ubezpieczenia będzie bazująca na kalkulatorach porównywarka cen polis. Zwykle te dwie opcje są mylone i traktowane zamiennie. Jednak porównywarka cen to coś innego, jest bardziej zaawansowanym narzędziem, które pozwala już poznać konkretne oferty od różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Porównywarki

Wracając jednak do kalkulatorów, warto korzystać z tych, które znajdują się na stronach wybranych towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak zanim pochopnie kupimy ubezpieczenie on line, o ile jest taka możliwość skontaktujmy się z agentem. Agenci związani z danym ubezpieczycielem lub multiagencją często dysponują dodatkowymi budżetami zniżek lub doradzą nam takie skonstruowanie ubezpieczenia, żeby było dla nas optymalne.

Porównywarki ubezpieczeń są skorelowane z systemami, na których pracują odpowiednie towarzystwa ubezpieczeniowe

Pamiętajmy jednak, że składki, które zobaczymy będą jedynie cenami orientacyjnymi. Kiedy poznamy już ceny i wybierzemy interesujące nas oferty należy przeanalizować dokładnie zakres ubezpieczenia. Może się bowiem okazać, że z pozoru takie same oferty w dwóch towarzystwach różnią się znacznie zakresem. A dopiero analizując stosunek ceny polisy do zakresu ubezpieczenia możemy poznać rzeczywistą wartość danej oferty.

This entry was posted in Reklama.