Ciekawostki o internecieW internecie można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Może on służyć do poszerzania naszej wiedzy. Możemy go używać w celach naukowych. Internet jednak ma też swoje ciemne strony i może prowadzić do wielu uzależnień.

Najbardziej podatne na złe działanie internetu są nasze dzieci, które chłoną wszystko, jak gąbka. Dlatego należy pilnować dziecko przed komputerem, by nie spędzało za dużo czasu w sieci. Trzeba też zwracać uwagę na jakie strony wchodzą nasze maluchy. Najlepiej na niektóre strony założyć blokadę, by dziecko nie mogło na nie wchodzić. Internet jest uzależniający, więc lepiej pilnować malca.

Kontrola rodzicielska wskazana

A propos dzieci, w internecie można znaleźć strony, które oferują gry online. Nasze dziecko może pograć w gry przeznaczone dla jego kategorii wiekowej. Niektóre strony z grami dla najmłodszych mają nawet zegar, który odmierza czas, jaki dziecko może spędzić przed kompem. Po przekroczeniu czasu, zegar zapala się na czerwono i rodzic widzi, że dziecko powinno już skończyć granie. Lepiej zająć się lekcjami.
Są także strony online, na których możemy znaleźć gry retro. Mogą w nie grać osoby, które tęsknią za dawnymi czasami i dzięki starym grom, choć na chwilę przeniosą się w tą sentymentalną krainę, gdzie będą mogli znów pograć w PAC MAN.

Kurs odbywany na kanapie

W internecie także osoba dorosła może znaleźć coś dla siebie. Może na przykład skorzystać z webinary, czyli szkolenia online. Dzisiaj w sieci kursy te stają się coraz bardziej popularne. Siedząc wygodnie na kanapie i popijając gorącą czekoladę, można uczestniczyć w webinarium. Nie trzeba martwić się o dojazd oraz o nocleg, bo szkolenie mamy online. Możemy przez to zaoszczędzić pieniądze. Aby zapisać się na dobre szkolenie przez neta, warto śledzić newsy online.
Możesz także na takim szkoleniu online komunikować się z osobami prowadzącymi kurs, jak i z innymi uczestnikami kursu. Dzięki temu możesz komunikować się z ludźmi mieszkającymi nawet na drugiej półkuli. Warto szkolić się online, bo jest to nowoczesna metoda zdobywania wiedzy bez wychodzenia z domu.